02_u.jpg (16560 bytes)


Куценківські читання


2008    2009    2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016     2017    2018    2019    2020    2021    2022


kch21-01m.jpg (5365 bytes) kch21-02m.jpg (9000 bytes) kch21-03m.jpg (6448 bytes)
Програма читань

    Щорічно, починаючи з 2008 року, на базі літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького проводяться обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання, присвячені пам’яті відомого в Україні вченого-літературознавця, педагога, доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Леоніда Васильовича Куценка.
    Місце для читань вибране не випадково, адже музей Карпенка-Карого створювався з метою увічнення пам’яті корифея українського театру і дослідження літературного процесу у нашому краї.
     Леонід Васильович був одним з найвідданіших друзів музею. Атмосфера читань зігріта споминами про нього.
    Подія відбувається 15 лютого, у день народження науковця. Цьогоріч ХІV Куценківські читання, присвячені 30-річчю Незалежності України, пройшли в режимі онлайн 15 та 16 лютого. Учасників вітали: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Колодяжний, заступник голови Кіровоградської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Борис Шевченко та директор літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого Лариса Хосяінова.
    У ХІV літературно-краєзнавчих читаннях взяли участь літературознавці, педагоги, краєзнавці, науковці музеїв, музикознавці: Григорій Клочек, Лариса Гайда, Василь Білошапка, Марина Долгіх, Віктор Голобородько, Юрій Митрофаненко, Надія Частакова, Роман Базака, Андрій Надєждін, Борис Шевченко, Олександр Терещенко, Микола Правда, Богдана Бабенко та ін. Свої дослідження оприлюднили 23 учасника. Доповіді висвітлювали теми «Кіровоградська область і державотворчі процеси в Україні» та «Непересічна особистість у розбудові країни».
    Помітно зріс інтерес молоді до історії краю. П’ятеро учасників заходу - учні-старшокласники шкіл нашої області. Адже читання завжди були майданчиком для спілкування юного і допитливого покоління з відомими дослідниками.
    Географія літературно-краєзнавчого форуму представлена, крім міста Кропивницького, Олександрією та Олександрійським районом, Глодосами, Олександрівкою, Новгородкою, Бобринецьким районом.
    Починаючи від цього року, крім публікації у краєзнавчому віснику «Між Бугом і Дніпром», роботи учасників будуть оприлюднені на сайті музею, який за минулий рік майже 47 тисяч разів відвідали представники 74 країн світу.
    Наступний рік для Куценківських читань особливий. Безпосередньо в музеї або онлайн краєзнавці зберуться у п’ятнадцятий раз. Історія нашого степового краю – невичерпна скарбниця, тож тем для досліджень не бракуватиме.