Публікації

Зустрічі на вулиці Тобілевича, 16


apub244.jpg (28050 bytes)


   Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого (вулиця Тобілевича, 16) намагається не відставати від плину життя, особливо літературного, а відтак тут часто проходять літературні вечори, зустрічі з письменниками, науковцями, відомими особистостями.
   Так, понад тиждень тому з нагоди Міжнародного дня дитячої книги та дня народження письменника-земляка Віктора Близнеця тут зібралися шанувальники таланту цього майстра красного слова.
   Віктор Близнець народився у Володимирівці Компаніївського району. Йому судилося прожити коротке, але яскраве життя і залишити по собі чималий творчий доробок. Уже перші твори Віктора Семеновича, високо оцінені відомим українським письменником Всеволодом Нестайком, були по-справжньому талановитими. Повісті «Паруси над степом», «Землянка» та інші увійшли до першої книги В. Близнеця «Ойойкове гніздо», яка побачила світ у 1963 році. На книгу відразу звернули увагу і читачі, і критики, і громадскість.
   У рамках заходу була презентована фотодокументальна виставка «Чистий голос совісті», яка розповідає про життєвий і творчий шлях В. Близнеця. Там же представлені роботи учнів Кіровоградської художньої школи ім. О. Осмьоркіна, які створені за мотивами творів В. Близнеця.
   Особливу зацікавленість учасників заходу викликав виступ доктора філологічних наук, професора Київського університету культури А. І. Гурбанської, яка є найгрунтовнішим дослідником творчості Віктора Семеновича. Антоніна Іванівна представила присутнім одну зі своїх останніх монографій «Слово, людина, світ», один із розділів якої присвячений дитячому письменнику В.Близнецю.
   Ще однією помітною подією в діяльності музею стала презентація книги Сергія Колесникова (на знімку вгорі) «Відрядження до пекла». Автор – відомий літератор, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, родом з Ульяновського району.
   Як письменник дебютував у 1970 році. У творчому доробку С. Колесникова – книги пародій «Шлях у генії», «Поет на груші», «Іду на Ви», «Галопом по хайвеях» (у співавторстві з А. Кримським); поетичні збірки «Весни обірване суцвіття», «Кам’яний Брід». З 1979 – член обласного літературного обєднання «Степ», з 2000 – Національної спілки письменників України.
   У червні – серпні 1986 року Сергій Вікторович у складі 442-го Донецького механізованого полку цивільної оборони СРСР брав участь у ліквідації техногенної, екологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої вибухом четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Саме подіям тих страшних місяців присвячена книга «Відрядження до пекла». Документальна повість писалася багато років. Автор тривалий час не наважувався оприлюднити правду про те, як молоді, здорові чоловіки кинули виклик страшному атомному монстру і заплатили за це своїм здоров’ям і життям, про те, як партійна верхівка СРСР приховувала правду про страшні наслідки чорнобильської катастрофи, про те, якими безглуздими іноді були команди тих, хто керував ліквідаторами.
   На презентацію книги до музею завітали побратими автора ліквідатори Сергій Вовк, Василь Бондаренко, Михайло Бойченко, Сергій Глушко, вчителі та учні машинобудівельного коледжу технічного університету, літератори Кіровоградщини. Під час заходу звучали пісні, присвячені подвигу ліквідаторів у виконанні барда Андрія Фоменка та вірші про Чорнобильську катастрофу Миколи Барабулі у власному виконанні.

Т. РЕВВА, старший науковий співробітник
літературно- меморіального музею
І.К. Карпенка-Карого


«З перших уст», 20.04.2016