o_u.JPG (24074 bytes)


o32.jpg (24677 bytes)


    Гольник Оксана Олександрівна - літературознавець. Народилася 31 грудня 1977 р. в Якутії (Російська Федерація) в родині службовців. У 1982 році разом з батьками переїхала до м. Кіровограда. Навчалася у ЗШ № 26 та № 29.
    З 1993 по 1998 р. вчилася на філологічному факультеті КДПУ ім. Володимира Винниченка. Після завершення навчання викладала українську мову та літературу в Кіровоградській гімназії № 9.
    1999 року вступила до аспірантури КДПУ ім. В. Винниченка за спеціальністю «українська література». Паралельно з навчанням в аспірантурі працювала на посаді завідувача аспірантури КДПУ (2000-2003), асистентом кафедри української літератури. На базі рідного університету захистила кандидатську дисертацію на тему «Міф у художньому світі Є.Маланюка» (2002).
    З 2002 року працює на посаді доцента кафедри української літератури факультету філології і журналістики КДПУ ім. В.Винниченка. Викладає «Історію української літератури першої половини ХІХ століття», «Історію української літератури другої половини ХХ століття», спецкурс «Літературне краєзнавство», керує курсовими, дипломними і магістерськими роботами. З 2003 року є ученим секретарем спеціалізованої вченої ради з захисту кандидатських дисертацій.
    Авторка низки статей, присвячених літературній спадщині Є. Маланюка та ліриці Т. Шевченка, а також методичних посібників «Історія української літератури 40-60-х років ХІХ століття», «Історія української літератури першої половини ХІХ століття», «Сучасна українська література (к. ХХ – п. ХХІ ст.)», «Навчально-методичний комплекс для студентів факультету іноземних мов».
    До кола наукових інтересів входять: постать, творчий і публіцистичний доробок Є. Маланюка, творчість Т. Шевченка, сучасний літературний процес та літературне краєзнавство.
    Лауреат обласної літературної премії ім. Є. Маланюка в номінації «Літературознавство та публіцистика» за книгу «Міф у художньому світі Євгена Маланюка» (2014).
     Мешкає у м. Кропивницький (раніше – Кіровоград).