Виставки


Літературними стежками


    До Всесвітнього дня туризму науковці літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого провели пішохідну екскурсію «Літературними стежками Чечори та Бикової».
    Бикова і Чечора вважаються найстарішими районами міста Кропивницького. Лежать вони на правому березі Інгулу. Найголовніші тут дві повздовжні вулиці - Верхня та Нижня Бикові (раніше - Чапаєва і Пушкіна), які перетинаються кількома меншими - від Андріївської вулиці вгорі до Пушкінського провулка знизу.
    У ХІХ - першій пол. ХХ соліття Чечора і Бикова були пов’язані з іменами багатьох письменників: Пушкіна, Міцкевича, Івана Тобілевича (Карпенка-Карого), Володимира Винниченка, Євгена Маланюка, Юрія Яновського, Павла Негретова, Ригора Кобця та інших. Одні зупинялися тут ненадовго на кінно-поштовій станції, інші навчалися у початковій школі, хтось винаймав житло, а деякі починали свій шлях у літературу.
    Відправною точкою для зацікавлених краєзнавством кропивничан став будинок видатного українського драматурга Івана Карповича Тобілевича (Карпенка-Карого) на вулиці, яка носить його ім’я. Нині у будівлі - літературно-меморіальний музей.
    Науковець Тетяна Ревва розповіла і показала охочим, де знаходилася кінно-поштова станція, Знаменська церква, народне училище ім. Пушкіна, будинок Юрія Яновського, яким провулком майбутній автор «Вершників» прямував до реального училища. Вцілілою до наших днів бруківкою повернулися екскурсанти з минулого у сьогодення.


kar1909m.jpg (5611 bytes) kar1910m.jpg (4903 bytes) kar1911m.jpg (6359 bytes) kar1912m.jpg (6593 bytes) kar1913m.jpg (6208 bytes) kar1914m.jpg (6051 bytes)
Біля музею І.К.Карпенка-Карого Куточок старого району Неподалік будинку композитора і диригента Миколи Тараканова Приміщення колишнього початкового училища ім. Жуковського Тут жив Юрій Яновський Літературними стежками