Виставки


Зустріч з Володимиром Шураповим


    25 жовтня 2018 р. у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася творча зустріч з театрознавцем, краєзнавцем, поетом, прозаїком, публіцистом Володимиром Петровичем Шураповим, який у жовтні цього року відсвяткував 90-річний ювілей.
    Охочих поспілкуватися з Володимиром Петровичем було чимало: літератори міста - члени обласної організації НСПУ, члени літоб’єднання «Степ», творчого об’єднання «Парус», інтелігенція міста.
    На музейний захід також завітала заступник міського голови Н.Є.Дзюба, яка привітала ювіляра і вручила йому квіти та пам’ятний подарунок.
    У своїх виступах голова Кіровоградської обласної організації НСПУ В.В.Бондар, керівник творчого об’єднання «Парус» О.В.Надутенко, очільники видавництв «Імекс-ЛТД» та «КОД» Т.С.Саміляк і В.Ф.Лисенко, поетеса Т.Г.Березняк віддали належне таланту В.Шурапова як дослідника, краєзнавця, поета-лірика, публіциста, популяризатора українського театру корифеїв і літописця театру ім. М.Кропивницкого,
    Знана поетеса, перекладачка А.М.Корінь прочитала кілька пародій на вірші ювіляра та власні поезії.
    Присутнім була презентована фотодокументальна виставка «На осердечненій хвилі», яка розповідає про життєвий і творчий шлях Володимира Петровича. Підлітком він зазнав лихоліття страшної війни з фашистами, голод, нестатки. Багато років життя віддав творчій діяльності. Після закінчення Одеського університету працював журналістом, репортером, очолював відділ на телебаченні, працював у державних установах, про що свідчать численні фото та особисті документи.
    Двадцять років були віддані театру. З 1993 по 2013 рр. Володимир Петрович обіймав посаду завідувача літературно-драматичної частини Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького.
    В експозиції представлені дослідницькі і популяризаторські праці В.Шурапова, які були гідно поціновані. Альбом «Театр Марка Кропивницького (Минуле і сучасне)» приніс звання лауреата обласної премії імені Володимира Ястребова у галузі краєзнавства (2002), історичний нарис «Марко Кропивницький та його спадкоємці» - перемогу в номінації «Літературознавство та публіцистика» обласної літературної премії імені Євгена Маланюка. Ювіляр - заслужений працівник культури України.
    Значну частину експозиції займають прозові, поетичні, драматичні твори нашого земляка: «Мої лелеки», «Штрихи років», «Ніч над Інгулом», «Земний уклін тобі, солдате», п’єси «Мила сімейка», «Іванко любий сину, дорогий друже» та ін.
    Музичним подарунком ювіляру і гостям заходу стали пісні «Наша сивая горлиця» у виконання учениці музичної школи № 4 Анни Чумаченко та «Три поради», «Червона рута», «Україна - вишиванка» у виконанні викладача музичної школи № 1 ім. Г.Нейгауза Вікторії Делістьянової.
    Завершився захід жвавим спілкуванням гостей з ювіляром та його дружиною Н.М.Шураповою.


kar1933m.jpg (6692 bytes) kar1934m.jpg (8197 bytes) kar1935m.jpg (5033 bytes) kar1936m.jpg (8315 bytes)
Володимир Шурапов з дружиною Виставку презентує директор музею Катерина Лісняк Музичні вітання від Анни Чумаченко та Вікторії Делістьянової

kar1937m.jpg (7204 bytes) kar1938m.jpg (7490 bytes) kar1939m.jpg (7592 bytes) kar1940m.jpg (4337 bytes)
Заступник міського голови Н.Є.Дзюба Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ В.В.Бондар Голова творчого літературного об’єднання «Парус» О.В.Надутенко Очільник видавництва «Імекс - ЛТД» Т.С.Саміляк

kar1941m.jpg (7197 bytes) kar1942m.jpg (8275 bytes) kar1943m.jpg (5837 bytes) kar1944m.jpg (6250 bytes)
В.П.Шурапов та керівник видавництва «КОД» В.Ф.Лисенко Поетеса А.М.Корінь Поетеса Т.Г.Березняк

kar1945m.jpg (6477 bytes) kar1946m.jpg (6451 bytes) kar1947m.jpg (4042 bytes)
Квіти від науковців музею М.Кропивницького В.Шурапов з поетесами Л.Семенець, А.Корінь та О.Надутенко Володимир Шурапов з директором музею Катериною Лісняк та головним зберігачем фондів Ларисою Хосяіновою