Виставки


Вечір пам’яті Є.М.Чабаненко


    12 листопада 2018 р. у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся вечір пам’яті, присвячений 90-річчю від дня народження педагога, державного і громадського діяча Євгенії Михайлівни Чабаненко. Місце зустрічі вибрано не випадково, адже саме за активного сприяння Євгенії Михайлівни у 1995 році музей було відкрито у нашому місті.
    Згадати добрим словом видатну землячку прийшли її колеги, учні, всі ті, для кого вона була взірцем служіння громаді. За скупими рядками біографії (по закінченню Кіровоградського педучилища та Одеського державного університету працювала на комсомольській, партійній, педагогічній роботі, очолювала педколективи СШ № 27, 34, з 1970 по 1986 рр. обіймала посаду заступника голови Кіровоградського облвиконкому) стоїть багато корисних справ. За її ініціативи в області збудовано 454 школи, 321 дитячий садок, 27 музичних і 3 художніх школи, 25 бібліотек. Після виходу на пенсію Євгенія Михайлівна обіймала посаду заступника голови обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.
    Рішенням Кіровоградської міської ради від 22 липня 2004 року Є.М.Чабаненко було посмертно присвоєне звання «Почесний громадянин міста Кіровограда».
    Чимало теплих слів на адресу людини, яка зробила надзвичайно багато для розвитку Кіровоградської області, сказали: перший директор музею І.К.Карпенка-Карого Катерина Лісняк, багаторічний головний редактор Центрально-Українського видавництва Станіслав Янчуков, почесний журналіст України Микола Цибульський, колишній заступник начальника обласного управління культури Віра Махоріна, доктор педагогічних наук Надія Каліниченко, доцент ЦНТУ Володимир Ковальов, директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, директор клубу «Авіатор» льотної академії Микола Барабуля.
    Присутнім була презентована фотодокументальна виставка «Слід на землі». Матеріали розповідають про подвижницьку діяльність Є.Чабаненко.
    Улюблені пісні ювілярки «Не ламай калину», «Черемшина», «Зеленіє жито» звучали у виконанні завідуючої фортепіанним відділом музичної школи № 1 імені Г. Нейгауза Вікторії Делістьянової.
    Зустріч засвідчила: Євгенія Михайлівна Чабаненко заслужила найвищу з усіх нагород - людську шану і любов, добру пам'ять про себе. Адже недарма кажуть: людина жива, поки її пам’ятають.


kar1948m.jpg (6308 bytes) kar1949m.jpg (7757 bytes) kar1950m.jpg (6706 bytes)
Гості заходу Згадує Станіслав Янчуков Надія Каліниченко про Євгенію Чабаненко-педагога

kar1951m.jpg (8740 bytes) kar1952m.jpg (7767 bytes) kar1953m.jpg (8465 bytes)
Спогади колишнього учасника ансамблю «Ятрань» Володимира Ковальова Микола Барабуля про допомогу Євгенії Михайлівни у ремонті клубу Олег Бабенко про добрі справи Євгенії Чабаненко на посаді заступника голови обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури

kar1954m.jpg (7099 bytes) kar1955m.jpg (7079 bytes) kar1956m.jpg (7755 bytes)
Анатолій Саржевський про директорство Євгенії Михайлівни у СШ № 27 Улюблені пісні ювілярки у виконанні Вікторії Делістьянової Ми пам’ятаємо Вас, Євгеніє Михайлівно!