Виставки


«Літературний портрет»


    15 липня в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася творча зустріч з циклу «Літературний портрет» (до 35-річчя створення письменницької організації) з поетесою-пісняркою Валентиною Кондратенко-Процун та вокальним ансамблем «Дивоцвіт» Олексіївського СБК Добровеличківського району. Пані Валентина - організатор ансамблю, керує ним 16 років. Музейники зустріли гостей хлібом-сіллю.
    Програму названо «Поезія і пісня - Вкраїни оберіг». Ведучою заходу була науковець музею і поетеса Антоніна Корінь. До зустрічі підготовлена однойменна виставка творчості Валентини Фоківни та експромт-виставка робіт гостей - жінок з клубу «Ниточка», адже й Валентина - вишивальниця, яка продемонструвала своє рукоділля: вишиті картини, національні костюми та головні убори.
    Авторка більше десятка книг для дорослих і дітей представила свої твори, серед яких дві нові книги для дітей - «Новорічно-різдвяна чудасія» (2018) та «Дід Жахай із синіми крильми» (2019), які вона презентувала разом з новою лірикою.
    Лауреатка премії імені Євгена Маланюка пише патріотичну лірику і прозу. На її ліричні та жартівливі вірші більше десятка композиторів створили пісні. Серед них - гості заходу Віктор Холявко і Андрій Шульга, які з успіхом їх виконали. Дует з ансамблю «Берегиня» у складі Бориса і Валентини Притул заспівали старовинну українську народну пісню та подарували героїні зустрічі свою сімейну реліквію - пісенник «Вінок матусиних пісень». БПритула - заслужений діяч мистецтв України, голова журі фестивалю «Калиновий спів», запросив «Дивоцвіт» до участі в фестивалі.
    Ансамбль «Дивоцвіт» прибув у музей в нових костюмах з власною вишивкою. Вони виконали народні, сучасні та авторські пісні, подарували господарям букетики запашної м’яти. Творчість «Дивоцвіту» пронизана патріотизмом, відданістю і любов’ю до України, яку вони прищеплюють і молодому поколінню: серед учасниць ансамблю - Таня Орлянська, школярка з Помічної, яка читала вірші пані Валентини.
    Слова вдячності сказали кропивницькі літератори і гості з Олександрії - клуб «Джерело», вишивальниці з клубу «Ниточка», музиканти-співаки, керівниця ТО «Парус» Олена Надутенко. У виступах слухачі оцінювали велику роботу поетеси та ансамблю по відродженню духовності і культури України. Видавець Віктор Лисенко виготовив афіші заходу як сувенір кожній із гостей. На заході також були присутні творчі партнери В. Кондратенко-Процун - члени болгарської общини «Нашите хора» та клубу авторської пісні «Байгород».
    Зустріч закінчилася екскурсією по музею та садибі, де пані Валентина започаткувала екотрадицію - іменний куточок квітів від гостей. Першим у саду з’явився острівець ірисів та лілій «Дивоцвіт», посаджений поетесою.


kar2189m.jpg (11007 bytes) kar2190m.jpg (12167 bytes) kar2191m.jpg (11767 bytes) kar2192m.jpg (14053 bytes)
Зустрічаємо гостей Антоніна Корінь (ліворуч) та Валентина Кондратенко-Процун Зачаровані піснею

kar2193m.jpg (8102 bytes) kar2194m.jpg (15754 bytes) kar2197m.jpg (16044 bytes) kar2198m.jpg (13513 bytes)
В.Кондратенко-Процун - про свої книги Ансамбль «Дивоцвіт»

kar2195m.jpg (12767 bytes) kar2196m.jpg (13528 bytes) kar2199m.jpg (9374 bytes) kar2200m.jpg (10183 bytes)
Букетики запашної м’яти для друзів Пісня у виконанні бабусі та онуки Пісні на вірші В.Кондратенко-Процун виконують дует «ПараЛелі» та В.Холявко

kar2201m.jpg (10750 bytes) kar2202m.jpg (10759 bytes)
Валентина і Борис Притули дарують поетесі збірку «Вінок матусиних пісень» Іменний куточок квітів від пані Валентини