Виставки


Творча зустріч


    11 жовтня 2019 р. у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася творча зустріч із композитором-піснярем Анатолієм Корнійовичем Вишнею із села Веселівка Кропивницького району та вокальним ансамблем «Зоряниця» під його керівництвом.
    Під час зустрічі науковець музею Антоніна Корінь презентувала двомовний пісенник «Веди меня, тропинка, по Отчизне», де зібрано 100 пісень на музику Анатолія Вишні. Збірка більш як на двохстах сторінках представляє творчість українських і російських поетів, у т.ч. класиків і сучасників, а також двох десятків земляків: В.Бровченка, К.Горчар, В. Соколова, Г.Карєва, В.Браїлова, А.Корінь, Л.Кокіної, Н.Ситник, П.Гарбара, А.Чечеля, Н.Савицької, Н.Природної, О.Попова, Є.Меншикової, А.Кримського та ін.
    Анатолій Вишня - українець, який народився в Сибіру, в Омській області. У її складі - дев’ять районів з населенням, що складається з етнічних українців - нащадків переселенців початку ХХ ст. У тридцять два роки Анатолій Корнійович повернувся на Україну, закінчив Київський інститут культури і все життя (44 роки трудового стажу!) віддав музиці, пісні, сцені, працюючи в школі і в клубах. Спочатку керував хором «Отрада», потім - вокальним ансамблем «Райдуга», тепер вже дев’ятий рік - вокальним ансамблем «Зоряниця». Для нього і пише свої пісні.
    Передмову до книги написав поет і композитор Анатолій Чечель. Книга - данина батькам автора, учителям, колегам, друзям.
    Анатолій Вишня дбає про відродження української культури не лише в Україні, а і в українській діаспорі, буваючи там на фестивалях.
    Ансамбль «Зоряниця» у складі десяти талановитих жінок виконав до двох десятків пісень. Керівник розповів про його роботу, репертуар у 50 пісень.
     Артистів привітали: Анатолій Чечель, Борис і Валентина Притули, члени клубу «Ниточка».


kar2295m.jpg (7318 bytes) kar2296m.jpg (4451 bytes) kar2297m.jpg (7204 bytes) kar2298m.jpg (6945 bytes) kar2299m.jpg (6604 bytes)
Ансамбль «Зоряниця» та його керівник Анатолій Вишня Учасниці ансамблю

kar2300m.jpg (7853 bytes) kar2301m.jpg (6904 bytes) kar2302m.jpg (7773 bytes) kar2303m.jpg (7303 bytes)
Ведуча зустрічі Антоніна Корінь Українська пісня заворожує Осінній вальс Композитори Кропивниччини Павло Гарбар, Борис Притула, Анатолій Вишня, Анатолій Чечель