Виставки


«Подвійна райдуга»


kar2346m.jpg (10693 bytes)


    25 листопада в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася презентація першого випуску міжнародного проекту - українсько-болгарського альманаху поезії та прози «Подвійна райдуга», виданого українсько-болгарським видавництвом «Zoridenn» за спонсорської підтримки Кіровоградського обласного об’єднання болгар «Нашите хора» та Асоціації болгар усього світу.
    У вступному слові ініціаторка і керівник проекту, співавторка і перекладачка, науковець літмузею Антоніна Корінь розповіла про суть проекту, представила переклади Генки Богданової.
    З вітанням виступив Андрій Паливода, заступник міського голови з питань діяльності органів виконавчої влади.
    Сергій Осадчий, очільник «Нашите хора» і спонсор видання, подякував за співпрацю українців і болгар.
    Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ, головний редактор альманаху і автор передмови Василь Бондар розповів про роботу над книгою і свого перекладача Ілко Капелєва, висловив надію на продовження проекту.
    Наталія Бідненко, упорядник, коректор і технічний редактор книги, співавторка і перекладачка, прочитала болгарською та українською вірш Марії Шандуркової.
    У виконанні Бориса Ревчуна, співавтора і перекладача, вірші з альманаху прозвучали трьома мовами.
    Галина Димура подарувала присутнім дві болгарські народні пісні.
    Ведуча зачитала лист-привітання від долинчанина Володимира Яремчука, одного з авторів альманаху.
    Секретами творчості і перекладу поділився поет Володимир Могилюк.
    Пісню «Золота заметіль» виконав болгарською співавтор і бард Олександр Антоненко, якому була вручена подяка за співпрацю.
    Володимир Стафідов (м. Дніпро), координатор роботи українських і болгарських письменників, заступник голови Дніпровської общини болгар, розповів про особливі моменти співпраці. Разом із журналісткою Людмилою Макей вони створили дует, у виконанні якого вперше прозвучали дві пісні на їх музику та вірші Наталії Бідненко і Антоніни Корінь.
    У презентації взяли участь бібліотекарі ОУНБ ім. Д. Чижевського, МЦБС і Кропивницької РЦБС (с. Первозванівка), шкільних бібліотек, представники болгарської, польської та ромської общин, гості селища Нового і Знам’янки та Олександрії, видавці, журналісти, друзі та партнери музею.
    У фіналі зустрічі у запису прозвучала пісня «Меценати» на вірші А. Корінь та Олександра Лазарєва, на його ж музику і в його виконанні, присвячена болгарським спонсорам «Подвійної райдуги».
    Кожному співавтору та активістам болгарського руху були подаровані примірники книги.
    Перша читачка альманаху - голова творчого об’єднання «Парус», співзасновниця «Нашите хора», Олена Надутенко дала високу оцінку літературному проекту і побажала в майбутньому приєднатися до нього.


kar2331m.jpg (6955 bytes) kar2333m.jpg (6469 bytes) kar2332m.jpg (6135 bytes) kar2334m.jpg (5769 bytes)
Захід розпочато Антоніна Корінь презентує альманах Вітання від Андрія Паливоди

kar2335m.jpg (7518 bytes) kar2336m.jpg (3530 bytes) kar2337m.jpg (6067 bytes) kar2338m.jpg (6669 bytes)
Виступ Василя Бондаря Наталія Бідненко читає вірші Марії Шандуркової Вірші трьома мовами від Бориса Ревчуна Володимир Могилюк про роботу над перекладами

kar2339m.jpg (3615 bytes) kar2340m.jpg (6335 bytes) kar2341m.jpg (4897 bytes) kar2342m.jpg (5203 bytes)
Музичний дарунок від Галини Димури Бард Олександр Антоненко з прем’єрою пісні «Золота заметіль» З побажаннями Олена Надутенко Володимир Стафідов та Людмила Макей

kar2343m.jpg (4158 bytes) kar2345m.jpg (6109 bytes) kar2344m.jpg (6278 bytes)
Автограф-сесія Майбутні автори альманаху