Виставки


«Портрет в інтер’єрі творчості»


    10 грудня 2019 року в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася творча зустріч із заслуженим журналістом України, мистецтвознавцем, письменником Броніславом Куманським «Портрет в інтер’єрі творчості», до якої була оформлена однойменна виставка.
    Захід проведено в рамках музейного проекту «Літературний портрет» до 35-річчя створення обласного осередку НСПУ, який тривав цілий рік.
    Після вступного слова ведучої, співробітниці музею та письменниці Антоніни Корінь, зав’язався діалог. Ведуча та викладач зарубіжної літератури Кіровоградського музичного коледжу і художній керівник театрального гуртка «Натхнення» Людмила Френчко та її студенти і члени гуртка засипали гостя найрізноманітнішими запитаннями. Вони стосувалися творчості, біографії, роботи, дружби з видатними людьми, а також співпраці, адже «Натхнення» готує виставу за поемою Б.Куманського «Еней повертається», присвяченою 250-річчю І.Котляревського. Гість охоче відповідав, цитуючи свої твори (а видав він п’ять книг) та залучаючи аргументи із виставки.
     У розмові взяли участь літератори, друзі, краєзнавці, громадські діячі.
    Студенти подарували гостю літературні та музичні сувеніри. Свої вірші прочитали Ореста Квітка та Лілія Овчарук, яка виконала ще й пісню. Сподобались виступи бандуристки Даші Дехтярьової і гітариста Максима Мартиросяна. Юні поетеси, виявилось, крім української і російської, володіють литовською і болгарською мовами, тож їх запросили на зібрання ТО «Парус» та до участі в обласному літературному конкурсі імені Валерія Гончаренка.
     Продовження зустрічей чекають у музеї та коледжі.


Студенти музичного коледжу та інші гості
на творчій зустрічі з Броніславом Куманським

Виступ заслуженого журналіста України,
мистецтвознавця, письменника
Броніслава Куманського

Талановита молодь Кіровоградщини


Викладач зарубіжної літератури Кіровоградського музичного коледжу і художній керівник театрального гуртка «Натхнення» Людмила Френчко  Квіти від вдячних слухачів Колективне фото учасників зустрічі Броніслав Куманський та працівники музею