Виставки


Вечір пам’яті Валерія Дейнекіна


     13 січня 2020 р. у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся вечір пам’яті, присвячений 65-річчю від дня народження відомого актора, режисера, заслуженого артиста України Валерія Дейнекіна.
    Майбутній актор і режисер народився 4 січня 1955 року в Кіровограді. Закінчив філологічний факультет Кіровоградського педінституту ім. О.Пушкіна. Театральну освіту здобув в одному з найпрестижніших мистецьких навчальних закладів – Московському театральному училищі ім. Б.Щукіна.
    Своє життя Валерій Дмитрович віддав служінню Мельпомені - у 1973 р. очолив молодіжний студентський театр «Резонанс». З 1991 р. творча біографія пов’язана зі сценою театру ім. М. Кропивницького.
    У рамках заходу презентовано виставку «Ти горів, щоб запалити інших», матеріали якої розповідають про яскраве життя видатного актора і режисера. Він встиг багато зробити за 48 років, вписавши в історію театрального мистецтва краю цікаву і неповторну сторінку.
    Творчий доробок Валерія Дейнекіна на студентській та професійній сцені - 50 постановок за творами класичних і сучасних авторів. Як актор зіграв майже півсотні характерних ролей.
    В експозиції представлена цікава добірка світлин, які ілюструють вистави В.Дейнекіна, що увійшли до золотої скарбниці театру. Серед них - «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого, «Дві сім’ї» М.Кропивницького, «За двома зайцями» М.Старицького, «Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка, «Отак загинув Гуска» М.Куліша, «Кохання в стилі бароко» Я.Стельмаха та ін.
    На фотокартках увічнені ролі, зіграні Дейнекіним у виставах «До побачення, хлопчики» В.Батлера, «Кришталевий черевичок» Ш.Перро, «Чума обом родинам вашим» Г.Горіна, «Моя професія – синьйор з вищого світу» Д.Скарначчі та Р Тарабузі, «Привіт з того світу» М.Воронова та ін. У кожну роботу він вкладав не тільки свій талант і майстерність, а й душу.
    Серед постановок Валерія Дейнекіна на сцені театру ім. М.Кропивницького – вистави для дітей «Скарби капітана Флінта» В.Іванова та В.Трифонова, «Пригоди Трубадура» В.Ливанова та Ю.Ентіна, «Аладдін» Я.Стельмаха, «Золоте курча» В.Орлова та інші, не менш популярні. Режисер підкреслював: для дітей треба грати так, як для дорослих, але краще.
    До музею завітало чимало гостей: актори театру ім. М.Кропивницького, яким пощастило працювати з Валерієм Дмитровичем, бібліотекарі, музиканти, журналісти. Щирими та теплими були спогади Ірини Дейнекіной - справжнього хранителя пам’яті про коханого чоловіка.
    Прихильники непересічного таланту Валерія Дейнекіна переглянули відеозапис уривку з вистави «Кришталевий черевичок», де він зіграв роль мачухи. Пролунали улюблені романси митця у виконанні викладачів музичної школи № 1 ім. Г.Нейгауза Вікторії Делестьянової, Тетяни Павлової, Ілони Крицької.


Фрагмент експозиції: афіші вистав, театральний грим та реквізит Валерія Дейнекіна  Виставку презентує науковець Наталія Мельниченко  Шанувальники творчості Валерія Дейнекіна

Вінок романсів у виконанні викладачів
ДМШ №1 ім. Г.Нейгауза Вікторії Делестьянової,
Тетяни Павлової, Ілони Крицької

Микола Барабуля про студентський театр «Резонанс» Заслужена артистка України Вікторія Майстренко про улюбленого режисера  Заслужена артистка України Євгенія Мельниченко про Дейнекіна – актора

Валентина Бажан про незабутнє спілкування з Валерієм Дмитровичем  Спогадами про чоловіка ділиться Ірина Дейнекіна  Володимир Шурапов дарує директору музею Ларисі Хосяіновій книгу спогадів про Валерія Дейнекіна

Пані Ірина з колегами та прихильниками
таланту Валерія Дейнекіна