Виставки


«Вишиваємо, сміємось і співаємо»


    16 січня 2020 р. у літературно-меморіальному музеї відбувся щедровечір не тему: «Вишиваємо, сміємось і співаємо» - за давньою традицією проведення українських вечорниць. Їх розпочав відомий у місті ансамбль театралізованої пісні «Чиста криниця», який більше 30-ти років працює при БК «Авіатор» під керівництвом композиторки, музиканта, педагога ще й письменниці Ніни Бредихіної. Десять співаків разом з концертмейстером Юрієм Малиновським розпочали вечорниці колядками та щедрівками, які здавна звучать в Україні в період зимових святок. Потім звучали українські народні, переважно жартівливі пісні, та авторські. Із сольним новорічним вітанням виступив новий член ансамблю, багаторічний учасник телепередачі «Киньте все - гармошка грає!» Михайло Семенов.
    Серед почесних гостей були іменинники: громадська діячка Віра Махоріна та очільник Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар, яким присвятили пісні, а ведуча А.Корінь - авторські колядки. Віра Іванівна одержала в подарунок від Петра Чорноморченка чудову вишивку «Маки».
    Директорка музею Лариса Хосяінова розповіла про давні традиції Різдвяних свят у будинку Тобілевичів та пригостила колядників.
    До вечора була оформлена виставка вишивок «Чарівний хрестик» Петра Чорноморченка, колишнього артиста розмовного жанру обласної філармонії, гумориста, який минулого року відзначив своє 75-річчя. Вишивання хрестиком стало його хобі (успадкованим від матері), коли пішов на пенсію. На авторських роботах зображені відомі храми України, в т.ч. Лавра, та портрет Шевченка – поміж квіткової композиції.
    Вечорниці продовжила презентація виставки і читанням гуморесок у виконанні Петра Михайловича.
Серед гостей теж знайшлись бажаючі колядувати – на щастя, на добро, на мирний врожайний рік. Заключною для всіх прозвучала колядка сімейного дуету Притул «Лебедина вірність».


Авторські колядки ведучої вечора Антоніни Корінь  Директорка музею Лариса Хосяінова про різдвяні традиції родини Тобілевичів Колядки та щедрівки у виконанні «Чистої криниці»

Очільник Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар Антоніна Корінь дякує колядників  Неможливо всидіти: запальний танок під акомпанемент Михайла Семенова

Петро Чорноморченко  «Маки» - дарунок Вірі Махоріній  Чорноморченко та сімейний дует Притул Петро Чорноморченко та Василь Бондар