Виставки


«Відкриваємо нові імена, нові книги»


    4 березня 2020 року, з нагоди Міжнародного дня письменника, в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся перший захід проекту «Відкриваємо нові імена, нові книги». Це зустріч із Олександром Ляшком, колишнім одеситом, віднедавна – жителем с. Червона Поляна Добровеличківського району. За професією він – судновий лікар. Заслужений журналіст України, поет, прозаїк, мандрівник з 25-річним стажем, побував на всіх континентах, відвідав сотні країн. Брав участь у міжнародному космічному проекті «Морський старт» (Лос-Анджелес).
    Автора представила Наталія Бідненко - його сусідка по Червоній Поляні, поетеса, членкиня НСПУ, лауреатка обласної літературної премії імені Арсенія Тарковського. На початку цього року в «Первой городской газете» була надрукована стаття пані Наталії про Олександра Ляшка «Знайомство».
    Гість ознайомив присутніх зі своєю неймовірно цікавою біографією, в якій значне місце займав наш земляк, колишній олександрієць Борис Нечерда – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Олександр вважає його своїм учителем у літературі. Розповідь супроводжувалася відеоматеріалами і читанням віршів з книг «Переулками памяти» та «В чем был замысел», які були подаровані автором до музею.
    Майже третину життя письменник провів у морських мандрах. Його доля дещо нагадує долю степовика й моряка Леоніда Тендюка, але оригінальна ще й тим, що дружина і муза Олександра Васильовича – Анна – теж морячка.
    Життя багатьох наших краян, як раніше у Олександра Ляшка, було пов’язане з Одесою. Це Григорій Клочек, Володимир Базилевський, Володимир Панченко, Григорій Гусейнов, Борис Нечерда, Олександр Косенко, Іван Задоя, Арсенія Велика. Ми раді, що Одещина продовжує ділиться з нами талантами.
    З оцінками творчості гостя та численними запитаннями виступили літератори Василь Бондар, Борис Ревчун, Олена Надутенко, краєзнавець Федір Шепель та ін.
    Антоніна Корінь прочитала пародії на вірші Олександра Ляшка, музичні дарунки новому земляку підготував дует «Лебедина вірність» у складі Бориса та Валентини Притул. Дві авторські пісні подарував відомий бард і волонтер Андрій Шульга.
     У зустрічі активну участь взяли письменники, члени НСПУ та ТО «Парус». Вони запросили гостя до співпраці.


Ведуча заходу Антоніна Корінь та герой зустрічі Олександр Ляшко Поетеса Наталія Бідненко про творчість Олександра Ляшка Поезії в авторському виконанні З дружиною і музою Анною

 Музичні вітання Валентини і Бориса Притул, Андрія Шульги Учасники зустрічі Керівниця ТО «Парус» Олена Надутенко

Голова Кіровоградської обласної організації НСПУ Василь Бондар Краєзнавець, журналіст Федір Шепель  З директоркою музею Ларисою Хосяіновою  Олександр Ляшко і Василь Бондар

 Автограф поету Борису Ревчуну Післямова