Виставки


ХІV обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання


    Щорічно, починаючи з 2008 року, у нашому місті проводяться обласні літературно-краєзнавчі Куценківські читання, присвячені пам’яті відомого в Україні вченого-літературознавця, педагога, доктора філологічних наук, члена Національної спілки письменників України Леоніда Васильовича Куценка. Він зробив вагомий внесок у розвиток української літератури, краєзнавства, відкрив широкому загалу ім’я Євгена Маланюка - одного з кращих поетів української діаспори, дослідив цікаві сторінки життя українських письменників Миколи Куліша, Миколи Зерова, Дмитра Чижевського, Юрія Дарагана, Леоніда Чернова-Малошийченка, Наталії Левицької-Холодної, Миколи Чирського та інших.
    Завданнями читань є увічнення пам’яті Л.В.Куценка, створення умов для розвитку літературно-краєзнавчих досліджень, популяризація ідей, творчої спадщини Л.В Куценка та літератури рідного краю, залучення студентської та учнівської молоді до проблем дослідження та збереження історико-культурної спадщини нашого краю, розвиток її творчого потенціалу, зміцнення міжгалузевих краєзнавчих зв’язків, обмін та поширення перспективного досвіду пам’яткоохоронної діяльності.
    Організатори читань - Кіровоградська обласна організація Національної спілки краєзнавців та КЗ «Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького».
    Подія відбувається 15 лютого, у день народження науковця, на базі літературно-меморіального музею І.К Карпенка-Карого міста Кропивницького.     Місце для читань вибране не випадково, адже музей Карпенка-Карого створювався з метою увічнення пам’яті корифея українського театру і дослідження літературного процесу у нашому краї.
    Леонід Васильович був одним з найвідданіших друзів музею. Атмосфера читань зігріта споминами про нього.
    Цьогоріч, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію та запроваджені карантинні заходи, ХІV Куценківські читання пройшли в режимі онлайн 15 та 16 лютого. Вони були присвячені 30-річчю Незалежності України. Доповіді висвітлювали теми «Кіровоградська область і державотворчі процеси в Україні» та «Непересічна особистість у розбудові країни».
    У ХІV літературно-краєзнавчих читаннях взяли участь літературознавці, краєзнавці, музикознавці, науковці музеїв: Григорій Клочек, Лариса Гайда, Василь Білошапка, Марина Долгіх, Віктор Голобородько, Юрій Митрофаненко, Надія Частакова, Роман Базака, Андрій Надєждін, Борис Шевченко, Олександр Терещенко, Микола Правда, Богдана Бабенко та ін. Свої дослідження оприлюднили 23 учасника. Дуже виразною була літературна складова виступів.
    Помітно зріс інтерес молоді до історії краю. Нині учасниками читань, що завжди були майданчиком для спілкування юного і допитливого покоління з відомими дослідниками, стали учні загальноосвітньої школи з села Глодоси та навчально-виховного комплексу з Новгородки.
    Оригінальні роботи учасників будуть опубліковані у краєзнавчому віснику «Між Бугом і Дніпром» та оприлюднені на сайті музею, який за минулий рік майже 47 тисяч разів відвідали представники 74 країн світу.
    Наступний рік для Куценківських читань особливий. Безпосередньо в музеї або онлайн краєзнавці зберуться у п’ятнадцятий раз. Історія нашого степового краю – невичерпна скарбниця, тож тем для досліджень не бракуватиме.


kar2861m.jpg (4032 bytes) kar2863m.jpg (6706 bytes) kar2862m.jpg (5283 bytes)
Л.В.Куценко
(1953-2006)
Меморіальна дошка Л.В. Куценку
на приміщенні корпусу філологічного
факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка.
м. Кропивницький

Привітання С.О.Колодяжного, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради,
учасникам ХІV обласних літературно-краєзнавчих Куценківських читань