Виставки


Презентація першого пісенника Бориса Притули


    18 травня 2021 року в ході відзначення Міжнародного дня музеїв у садибі літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого відбулася презентація першого пісенника Бориса Притули «Україно, зоре непогасна». Борис Васильович – знана в нашому краї людина: педагог, музикант, композитор і хормейстер, який керував багатьма відомими хорами. А ще – кандидат педагогічних наук, відмінник народної освіти, заслужений діяч мистецтв України. Будучи на пенсії, зосередився на творчості, вступивши до творчого об’єднання «Парус», у двох альманахах якого вже опублікував свої вірші.
    За останні роки серед його співавторів з’явилось гроно нових імен поетів- кропивничан - Наталія Шмітке, Микола Ільїн, Валентина Саєнко, Ірина Небеленчук, Анатолій Каретний, Борис Косяновський та чернігівка Ольга Лантух. Він кладе на музику поезії давніх друзів, яких уже нема в живих – Валерія Гончаренка та Леоніда Народового, а також вірші сучасників - членів НСПУ: Володимира Могилюка, Антоніни Корінь, Ольги Полевіної та поетеси, керівника «Паруса» і Міжрегіональної спілки слов’янських письменників України Олени Надутенко.
    Рядок з вірша В. Гончаренка «Україно, зоре непогасна» став заголовком пісенника, який державним коштом видав для хорів, ансамблів, співаків-аматорів Кіровоградщини обласний центр народної творчості. Також збірка стане призом для Всеукраїнського фестивалю «Калиновий спів».
    На півсотні сторінок вмістилось до 40 пісень: військово-патріотичних, родинно-побутових, веселих і ліричних – українською і російською мовами, є навіть болгарська тематика, адже ріс митець на Одещині серед українських болгар, з якими співпрацює і тут – в общині «Нашите хора».
    Крім авторських, є й народні пісні в обробці та аранжуванні М. Леонтовича, Л. Гайдай і Б. Притули. Для трьох пісень автор створив і музику, і вірші.
    У презентації взяв участь сам композитор і поет, а також керівник сімейного вокального дуету «Лебедина вірність» Б.Притула. Разом з дружиною Валентиною вони виконали вибрані пісні на вірші переважно присутніх поетів. Привітали презентанта А. Корінь, А. Каретний, З. Адреяшевська, В. Махоріна, О. Надутенко та ін. Поздоровили його і землячки із Завадівки - директорка школи № 12 Валентина Легка та завідуюча бібліотекою № 10 Наталія Анісімова, з якими Б. Притула співпрацює, а також музейники й гості.
    Кілька нових пісень, виконаних дуетом, викликали оплески й високу оцінку присутніх. Ведуча – співробітник музею Антоніна Корінь подарувала Б. Притулі веселий сувенір – краватку-метелика для оперного співу та серйозний – відредагований нею рукопис нового пісенника.
      Цим заходом музей розпочав серію літературних свят до 30-річчя Незалежності України.


Відеодайджест презентації пісенної збірки

kar2877-01m.jpg (4792 bytes)

kar2877-02m.jpg (13383 bytes) kar2877-03m.jpg (11816 bytes)
Ведуча заходу поетеса Антоніна Корінь Співає сімейний вокальний дует Бориса та Валентини Притул «Лебедина вірність»

ДРУЖНІ ВІТАННЯ АВТОРУ НОВОЇ КНИГИ

kar2877-04m.jpg (11182 bytes) kar2877-05m.jpg (11571 bytes) kar2877-06m.jpg (11271 bytes) kar2877-07m.jpg (13332 bytes) kar2877-08m.jpg (12264 bytes)
Директорка ЗОШ № 12 Валентина Легка Керівниця творчого об’єднання «Парус» і Міжрегіональної спілки слов’янських
письменників України Олена Надутенко
Поет Анатолій Каретний Майстриня художньої вишивки Зінаїда Андреяшевська Завідуюча бібліотекою № 10 Наталія Анісімова

kar2877-09m.jpg (12098 bytes)
Гості презентації