Виставки


Багатогранний світ поетеси Олени Надутенко


    9 червня, у Міжнародний день друзів, міський музей І.К.Карпенка-Карого продовжив проєкт «Відкриті сторінки душі» зустріччю з Оленою Надутенко. Вона стояла біля витоків 22-річного творчого об’єднання «Парус», до складу якого нині входить більше сімдесяти творчих людей з обласного центру та області, брала участь у створенні Благодійного фонду «Наша родина», руської общини імені О.Пушкіна, ТО «Спілка ромської інтелігенції», обласного об’єднання болгар «Нашите хора», бо в її родині присутні інтернаціональні корені. Сама пані Олена знає сім мов, здобула дві вищі освіти. Душа її відгукується на всі нові потреби народу України, нині вона причетна і до волонтерства. Серед відзнак і нагород цієї жінки - звання лауреатки Всеукраїнського рейтингу «Особистість 2006 року», номінація «Видатні державні і громадські діячі» Всеукраїнської програми «Жінки України».
    О.Надутенко – кавалер почесної срібної зірки виконкому Кіровоградської міської ради «За заслуги ІІ ступеня», нагороджена медаллю ООН за сприяння у подоланні локальних конфліктів та срібною відзнакою Міністерства праці та соціальної політики України «За особисті заслуги».
    У зеленій вітальні музею – Карпенковому саду – за горнятком кави говорили ще про один напрям її життя – літературний. Олена Валентинівна – авторка 12 книг та співавторка трьох десятків альманахів. Вона разом з «Парусом» – активні учасники наших музейних свят. Мова йшла і про заходи в літоб’єднані «Степ», клубі «Євшан», у Конгресі літераторів України. Згадували спільні проєкти перших книг і альманахів «Зоря материнства» та «Парус», про їх презентації та фестивалі, в т.ч. в літмузеї. Проаналізувавши творчу і громадську діяльність «Паруса» та новоствореної Спілки слов’янських письменників України, яку вона також очолює, зупинились на проблемах і завданнях сучасного літпроцесу в області.
    Літераторка поділилася спогадами про видання окремих книг, про цікаві епізоди з біографії, зокрема про мандрівки по світу.
    Одне з хобі нашої гості – квітникарство. Численні рослини для садиби Тобілевичів пані Олена привозить на власному авто, яким керує майже півстоліття. Спільні фото на згадку зроблені саме у квітучому саду.


kar2880-01m.jpg (15805 bytes) kar2880-02m.jpg (9736 bytes) kar2880-03m.jpg (14448 bytes) kar2880-04m.jpg (15087 bytes) kar2880-05m.jpg (9206 bytes)
Олена Надутенко біля виставки «Карбування духовної пам’яті: музейні автографи», на якій представлені її книжки Наша гостя роздивляється журнал мод ХІХ століття на виставці «Правдиво, щиро, без прикрас епохи дивляться на нас» Олена Надутенко та ініціаторка проекту «Відкриті сторінки душі» науковиця музею Антоніна Корінь Олена Надутенко у затишному куточку садиби Тобілевичів

Фото на згадку у Карпенковому саду


kar2880-06m.jpg (13071 bytes) kar2880-07m.jpg (12105 bytes)
Сидять зліва направо: науковиця Антоніна Корінь, поетеса Олена Надутенко, директорка музею Лариса Хосяінова, стоїть науковиця Тетяна Ревва Стоять зліва направо: науковиця Антоніна Корінь, поетеса Олена Надутенко, директорка музею Лариса Хосяінова, науковиця Наталія Мельниченко

kar2880-08m.jpg (12734 bytes) kar2880-09m.jpg (12010 bytes) kar2880-10m.jpg (12053 bytes) kar2880-11m.jpg (16881 bytes)
З пані Оленою на подвір’ї музею Чарівна Олена Надутенко Спілкування за кавою