Виставки


Голкою, ниткою, словом твориться повість душі


    13 липня 2021 року в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася чергова зустріч у рамках музейного проекту «Відкриті сторінки душі». Цього разу нашою гостею була Зінаїда Володимирівна Андреяшевська – відома в Україні вишивальниця, член Національної спілки народних майстрів України. За її плечима, крім кількох персональних виставок, багато колективних у Києві та Кропивницькому.
    Тимчасово виконуючи обов’язки керівника клубу народних ремесел «Ниточка», який діє в ОУНБ ім. Д.Чижевського, вона є активною учасницею зібрань ТО «Парус», знає, любить і чудово декламує вірші поетів-земляків.
    Останнім часом пані Зінаїда захопилася літературно-мистецькою тематикою, вишиваючи портрети видатних українських діячів культури й рядки з віршів улюблених поетів, серед яких особливе місце відводить Тарасові Шевченку та Лесі Українці.
Щира розмова повернула нашу гостю на Знам’янщину, де пройшло її дитинство, та в юність у Новосибірську, де вона разом з батьком-геологом починала свою трудову кар’єру.
    Ліризмом були пронизані спогади про українські традиції, обряди й звичаї її родини, що передаються з покоління в покоління. Саме тому по-справжньому щирим було її зацікавлення вишиванками, переданими місту канадійкою українського походження Оленою Маркітановою, що віднедавна стали окрасою нової фотозони нашого музею.
    Довірлива розмова відкрила й інші захоплення багатогранної особистості Зінаїди Володимирівни: читання, декламування поезії, кулінарія, заняття в спортивно-тренажерному залі Клубу здоров’я і культури, а також участь у благоустрої та організації літературно-мистецьких свят у «Козацькому хуторку «Вольниця». Вишивальниця розповіла також про перші значні перемоги у всеукраїнських конкурсах народних майстрів, а ще про персональні виставки робіт у Центрі народної творчості, музеях та бібліотеках міста, у селищах Новому та Гірничому. Відтак вона поділилася творчими планами на майбутнє: презентувати виставку в нашому музеї та взяти участь в українсько-болгарському фестивалі мистецтв, що проходитиме в м. Бургас.
    Відкрита душа Зінаїди Андреяшевської постійно прагне нести добро, тож меценатство стало для неї звичною справою. Її роботи прикрашають як приватні колекції, так і фондові зібрання закладів культури. Приємною несподіванкою став подарунок Зінаїди Володимирівни на 25-річний ювілей літературно-меморіальному музею І.К.Карпенка-Карого вишитий портрет геніальної української актриси Марії Заньковецької. А найближчим часом наш заклад сподівається на нову авторську роботу майстрині – портрет Лесі Українки.
    Мисткиня бере участь у багатьох наших заходах, прикрашаючи інтер’єр своїми рушниками, тим самим долучаючи відвідувачів до прекрасного. А ще в музейній садибі ростуть подаровані нею прекрасні кущі квітів як нагадування про непереможну силу краси й добра людської душі.


kar2884-01m.jpg (10229 bytes) kar2884-02m.jpg (9736 bytes)
Гостя музею вишивальниця Зінаїда Андреяшевська знайомиться з вишиванками в фотозоні Зінаїда Андреяшевська та науковиця музею Антоніна Корінь

kar2884-03m.jpg (12193 bytes) kar2884-04m.jpg (11904 bytes) kar2884-05m.jpg (11568 bytes) kar2884-06m.jpg (11145 bytes)
Зінаїда Андреяшевська та Антоніна Корінь –
спілкуються в саду І.К.Карпенка-Карого
Зінаїда Андреяшевська та науковиця музею Наталія Мельниченко