Виставки


Авторський вечір Г.О.Войченка


    12 квітня 2011 р. у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбувся авторський вечір, присвячений професійній і творчій діяльності Гарія Олександровича Войченка напередодні його 75-річчя.
    Народився він 24.04.1936 р. в м.Кіровограді, в його "дитинці" на Чечорі. Закінчив ЗОШ № 20 та режисерський факультет Харківського інституту культури, якій і присвятив усе своє життя, працюючи в обласному управлінні культури, центрі народної творчості, у театрі ляльок.
    Гарій Олександрович - людина багатогранно обдарована, тому й має безліч хобі: пише прозу, вірші, пісні, грає на гітарі, малює, займається переважно театральним краєзнавством, є автором численних публікацій у пресі - обласній, районній, всеукраїнській. У його послужному списку - десятки поставлених вистав і зіграних ролей, сотні проведених семінарів і практикумів в усіх куточках області для аматорів театрального мистецтва, надання практичних консультацій та допомоги. Він причетний до започаткування театральних свят в області: "Театральних весен" (уже 52 було) і "Вересневих самоцвітів" (уже 40), обласного конкурсу п'єс-одноактівок. Він створив десятки нарисів-портретів своїх колег, так само відданих культурі, як і він, видав три поетично-пісенні збірки "Думи мої" (1996), "Степова симфонія" (1998) та "Ми родом з дитинства" (2003). На його вірші десяток композиторів (не лише кіровоградців, а й з Москви, Харківщини, Одещини) О.Панченко, В.Волощук, П.Гарбар, В.Папандопуло, К.Дьомін, В.Гаврилюк, І.Криворучко, Л.Гайдай, Г.Палій створили низки пісень, які співають професіонали і аматори.
    Г.Войченко - один з найактивніших в області членів двох Національних спілок - краєзнавців та театральних діячів України і сьогодні в бойовому строю: і як театрознавець, колишній офіцер, і як журналіст-краєзнавець. Він багато пише, малює, досліджує, друкує, веде широку культурно-просвітницьку роботу, будучи членом художніх рад двох обласних театрів. Не сидить на місці - його постійно бачать і чують в районах області, йому пишуть, телефонують, з ним радяться, його професійної і людської допомоги постійно потребують люди, з якими він натхненно робить спільну - улюблену справу - підвищує рівень театрального мистецтва на батьківщині корифеїв.
    Про етапи свого творчого життя, проблеми, успіхи, мрії він розповів на своєму вечорі трудової і творчої шани студентам Кіровоградського педуніверситету ім. В. Винниченка. Розповідь митця широко ілюструвала фотодокументальна виставка: п'ять фотоілюстративних стендів та вітрин, прокоментованих ведучою зустрічі - науковцем музею, членом НСПУ, поетесою і журналісткою Антоніною Корінь.
    Музичним дарунком вітав Г.Войченка ансамбль "Етнос" викладачів ДМШ № 3 (директор Т.Янєва).


kar696m.jpg (6560 bytes) kar697m.jpg (7151 bytes) kar698m.jpg (4791 bytes) kar699m.jpg (6949 bytes)