Виставки


Джутове диво Оксани Шарій


    5 листопада 2021 року в музеї відкрито виставку «Як до Інгулу Сугоклею – тягне ниточку до клею». На ній представлені мистецькі роботи у техніці джутової філіграні, створені Оксаною Шарій – головною художницею обласного академічного театру ляльок.
    Оксана народилася у Кіровограді (нині - м. Кропивницький). Закінчивши місцеве технічне училище, здобула спеціальність художника-оформлювача.
    Творчий шлях у театрі розпочався 2008 року. Працювала реквізитором, художником з освітлення. Через два роки дебютувала як художник-постановник у виставі «Чарівні дива новорічної ночі». Своїм наставником вважає заслуженого працівника культури України Василя Остапенка, який присвятив ляльковому театру чотири десятиліття свого життя.
    У 2017 році Оксана Валеріївна виграла конкурс на вакантну посаду головного художника. Постійно вдоскналює свою майстерність. Зараз їй, студентці-заочниці четвертого курсу, додають професіоналізму педагоги мистецького факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка Лариса Кулініч, Лариса Гарбузенко, Тетяна Стрітьєвич.
    У червні 2019 року сценографія до 4-х вистав театру була представлена серед робіт п’яти художниць-лялькарок України на всесвітній виставці театрального мистецтва «Празьке квадрієнале», яка проходила у Празі за участі представників більш ніж 200 країн.
    Пані Оксана - надзвичайно талановита жінка. Здається, в душі у неї квітне райський сад, і саме там вона побачила сюжети й візерунки для свого хобі - джутової філіграні.
    У 2019 році Оксана Шарій була нагороджена дипломом ХІІІ Всеукраїнської виставки-конкурсу «Арт-Країна», що проходила у Києві в рамках Міжнародного проєкту HANDMADE-Expo. Декоративне панно з джуту «Маска» посіло друге місце.
    На щойно відкритій у музеї виставці представлено більше двох десятків робіт художниці. В оригінальній техніці створені портрети фантастичних та міфічних істот – Мавки, Діоніса, Медузи Горгони; театральні маски; вироби з народно-традиційними мотивами. А яке розмаїття оригінальних жіночих прикрас, ваз, шкатулок, ліхтариків! У них вміло поєднана казка й реальність, вимисел і код душі українців. І все це вишукано, ексклюзивно, несподівано.
    Прологом до презентації став чудовий концерт ансамблю «Мініатюра» викладачів музичної школи № 3 міста Кропивницького. Прекрасна музика у виконанні Аліни Довгої, Сергія Щербини, Галини Єднак, Наталі Коротєєвої, Валерії Степичевої розчулила і налаштувала присутніх на зустріч з чарівницею, бо як ще можна назвати жінку, яка з тонкого шнура за допомогою клею робить справжні дива.
    У джутовій філіграні Оксани Шарій ніби прихована поезія і музика. Тож про високий талант художниці захоплено говорили директорка музею Лариса Хосяінова, головна режисерка театру ляльок Вікторія Ставріаніді-Стогодюк, поетеси Олена Надутенко і Антоніна Корінь. Громадські діячі і митці бажали мисткині здоров’я, натхнення, нових виставок і перемог.За 20 хвилин до відкриття виставки Грає ансамбль «Мініатюра»

 Головна художниця лялькового театру Оксана Шарій (ліворуч) і директорка музею Лариса Хосяінова Виступає головна режисерка академічного обласного театру ляльок Віктрія Ставріаніді-Стогодюк Поетеса, очільниця ТО «Парус» Олена Надутенко в захваті від авторських робіт Оксани Шарій

 Поетеса, членкиня Кіровоградської обласної організації НСПУ Антоніна Корінь Очільник болгарської общини «Нашите хора» Сергій Осадчий вважає: роботи Оксани демонструватимуться за кордоном Лариса Хосяінова дякує Оксані Шарій за співпрацю

Після презентаціїМисткиня і її роботи Видавець Віктор Лисенко і Оксана Шарій Директорка музею Лариса Хосяінова, заступник директора обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко, видавець Віктор Лисенко, художниця Оксана Шарій, поетеса Антоніна Корінь

 Побажання Оксані Шарій можна записати в спеціальний альбом Заслужений діяч мистецтв України Борис Притула ділиться враженнями Перші відгуки про виставку

Світлини експозиції