Виставки


"Відлуння Чорнобиля - в серці Вкраїни"


    "Відлуння Чорнобиля - в серці Вкраїни" - на таку тему в міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулась творча зустріч з митцями - ліквідаторами аварії на ЧАЕС, присвяченої 25-річчю цієї планетарної катастрофи. Ведуча - Антоніна Корінь, член НСПУ, науковець музею, відкрила захід своїм віршем "Лелека над Прип'яттю", а далі запросила старшокласників ЗШ № 32 уявити ситуацію, описану в кінодрамі Анатолія Кримського та Сергія Колесникова "Із зав'язаними очима": над Чорнобильською АЕС через 20 літ після аварії пролітає авіалайнер… Стюардеса розповідає про те, як на це місце обрушилось чотириста Хіросим…
    Про те, що і як відбувалося насправді, дітям розповіли мужні герої-очевидці, учасники ліквідації страшної аварії: член НСПУ Сергій Колесников та члени обласного літературного об'єднання "Степ" поет і журналіст Леонід Коцар та бард, лауреат багатьох міжнародних і всеукраїнських фестивалів Андрій Фоменко, які мають по кілька виданих книг і дисків.
    Люди з мирними професіями: фельдшера, соціолога, філософа, будівельника, пожежника, відомі в нашій області та Україні громадські діячі, літератори, члени Національної спілки журналістів України і сьогодні, незважаючи на проблеми зі здоров'ям, - у строю. Словом, піснею, вчинками, патріотичним вихованням молоді сприяють розбудові незалежної України. Аргументовано і емоційно прозвучали їхні розповіді, ілюстровані віршами та піснями, а також уривками з моно-опери С.Колесникова і А.Фоменка "Чорний лебідь", присвяченої пам'яті загиблих чорнобильців, яку присутні вшанували хвилиною мовчання. Діти мали можливість оглянути книжково-ілюстративну виставку з творів гостей та творів, їм присвяченим і одержали їх в дарунок для шкільної бібліотеки.


kar700m.jpg (7250 bytes) kar701m.jpg (7698 bytes) kar702m.jpg (7469 bytes) kar703m.jpg (4973 bytes) kar704m.jpg (5500 bytes)