Виставки


Хай рідна мова завжди й знов дарує людям лиш любов!


    Напередодні Міжнародного дня рідної мови 18 лютого 2022 року в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася зустріч з відомою блогеркою Іриною Оцабрик.
    Ми все частіше бідкаємося: народ менше читає, втрачає інтерес до книги. Але весною минулого року авторка першої книжки прози «Гламур, швабра, пиріжки» («Імекс», 2021) кропивничанка Ірина Оцабрик зібрала на презентацію своєї книги дві сотні гостей. У чому причина успіху героїні журналу «Персона» за 2021 рік − філологині за фахом та співзасновниці мережі дитячих центрів Crazyland і ресторану грузинської кухні «ChaCha» («Чача»), яка другий рік продовжує презентувати в різних аудиторіях свої «історії та казки для дорослих дітей»? Вона говорить зі сторінок книги про успіх і щастя, сім’ю, бізнес, любов, роботу і відпочинок.
    Директорка музею Лариса Хосяінова, яка відкрила зустріч, поділилася міркуваннями щодо жанру книги, пов’язавши формат мініатюр-замальовок з надшвидкісним темпом життя і впливом сучасних комунікаційних технологій на творчість нового покоління літераторів. Презентантці була подарована збірка поезій Ліни Костенко.
    «Рушійна сила будь-яких досягнень – це люди. Людяність – це основа всіх цінностей. Треба просто пам’ятати, що коронувати і карати тебе будуть одні й ті люди», - так думає, пише й говорила в музеї Ірина Оцабрик. Вона прочитала присутнім кілька своїх творів, була емоційно відкритою і щирою.
    Книга з дещо іронічною назвою користується інтересом та прихильністю переважно серед жіночої аудиторії. Але в літмузеї з творчістю Ірини Оцабрик охоче знайомились чоловіки, причетні до літератури та мистецтва – письменник Василь Бондар та композитор і хормейстер Борис Притула. Вони поділилися враженнями, подарували гості свої книги.
    Тепла атмосфері зустрічі додала поетично-пісенна композиція. Кілька пісень прозвучали у виконанні сімейного дуету «Лебедина вірність», а також поетеси, художниці та співачки Людмили Макей.
    Звучала і болгарська мова з вуст Сергія Осадчого та Галини Димури. Очільник об’єднання болгар «Нашите хора» вручив диплом, бібліотечку болгарських книг та подарунок за перемогу в конкурсі, присвяченому Болгарії, Людмилі Макей, а вона – твори петриківського розпису та свою книгу – Ірині.
    Ірину та її чоловіка Дмитра Оцабрика познайомили з музеєм та його садибою, запросили до співпраці й партнерства. Авторка подарувала всім присутнім свою книгу.


 Директор музею Лариса Хосяінова про книгу Ірини Оцабрик Письменник Василь Бондар про жіночу прозу  Ірина Оцабрик про роботу над книгою Уривки з книги в авторському виконанні Авторка Ірина Оцабрик та ведуча заходу поетеса Антоніна Корінь

Дмитро та Ірина Оцабрики Валентина та Борис Притули Ірина Оцабрик, Сергій Осадчий, Людмила Макей Болгарське музичне вітання від Галини Димури

Автограф-сесія