Виставки


Майстер-гончар – маленьким українцям


    29 червня до міського літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого музею завітав член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Микола Світайло. Довгий час він жив і працював у Києві, але кілька років тому переїхав до Кропивницького. Родинні корені майстра – у нашому краї, його мама родом з Солгутово Гайворонського району.
    Глиняні вироби створює за стародавньою технологією. У свій час опанував у столиці кілька майтер-класів з професії гончара. Тепер гончарство – його основна справа. Микола – переможець конкурсу виставки АгроЕкспо за 2021 рік у номінації «Народний митець».
    Ось така людина допомагала маленьким українцям (дітям 6-12 років), які зібралися у музейному садку, навчитися працювати з глиною. Зазначимо, що дітки, які були цього дня нашими гостями, переїхали до Кропивницького з тимчасово окупованих територій. Микола спілкувався з ними майже півтори години. Розповів про особливості роботи з природним матеріалом, на очах дітлахів із грудочки глини виготовив чашку.
    За допомоги різних простих пристосувань юні учасники виготовили глиняні кулони різної форми: у вигляді геометричних фігур, сердечка, зірочки або квітки. Також навчилися прикрашати вироби візерунками. Деякі зліпили кумедні фігурки тварин. Дехто з дівчаток в якості оберега для своїх рідних зобразили на кулонах тризуб, композицію з відбитком колосків.
    Зазначимо, що арттерапія сподобалася і дорослим, які були у садку. Невдовзі матусі також долучилися до справи. По завершенні майстер-класу Микола Світайло дбайливо спакував дитячі вироби і підписав їх. Удома, в спеціальній печі для обпалювання, роботи маленьких митців набудуть міцності і знову повернуться до своїх господарів.
    На згадку про зустріч пан Микола, наче чарівник, перетворив глиняний кухлик на ліхтарик, який після певних технологічних процедур знайде своє місце у музейному садку.
    Вдячні Миколі Світайлу за чудову пізнавальну зустріч, доброчинність (всі витратні матеріали надані майстром), душевну прихильність до дітей, які змушено опинились далеко від своїх домівок.


 Микола Світайло готується до зустрічі  Наші гості Микола Світайло і директор музею Лариса Хосяінова

Майстер-клас у саду Тобілевичів