Виставки


Друга домівка Івана Тобілевича. Хутір Надія


    24 вересня 2022 року відкрилася персональна виставка акварельного живопису Юлії Тарасової «Друга домівка Івана Тобілевича. Хутір Надія», присвячена Всеукраїнському святу театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» та 140-річчю створення Театру Корифеїв.
    Назва експозиції не випадкова, адже Хутір Надія дійсно є другою домівкою Івана Тобілевича. Перше родинне гніздечко знаходилося у Єлисаветграді (теперішньому місті Кропивницький) на вул. Знаменській, нині – Тобілевича, де зараз і розташований міський літературно-меморіальний музей драматурга.
    Юлія Володимирівна Тарасова, чиїм малюнкам так пасує літературна ознака «поетичні», народилася у м. Знам’янці Кіровоградської області. У 2004 році закінчила мистецький факультет Кіровоградського (нині Центральноукраїнського) державного педагогічного університету ім. В. Винниченка за фахом «образотворче мистецтво та практична психологія». Активна учасниця пленерів Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України.
    Багато років успішно працювала графічним дизайнером видавничо-поліграфічного центру «Імекс-ЛТД» у Кропивницькому. Нині прищеплює любов до прекрасного учням дитячої школи мистецтв нашого міста.
    У залах музею представлено майже 40 пейзажів та натюрмортів, створених художницею у державному заповіднику-музеї Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) «Хутір Надія» поблизу села Миколаївка Кропивницького району Кіровоградської області.
    «Подорожуючи нашою мальовничою областю, не могла оминути це особливе місце, де відпочиваєш серцем і душею, – розповідає пані Юлія. – Навіть повітря надихає там на творчість. Спокій, який тебе огортає, спонукає до нових і нових відвідин Хутора Надія. У час важких випробувань кожен працює на своїй ділянці фронту. Частину коштів від продажу малюнків виставки спрямовую на допомогу ЗСУ. Радію, що акварелі нагадають господарям та їх гостям про дивовижний куточок нашого краю».
    З дебютом у музеї Карпенка-Карого гостю вітали представники літературних і мистецьких кіл, громадських організацій, педагоги, бібліотекарі.
    Експозицію доповнили видання, де згадується Хутір Надія: книги з віршами поетів-краян Володимира Базилевського, Володимира Бровченка, Світлани Барабаш, спогади громадського діяча та мецената Євгена Чикаленка, дружини Івана Карпенка-Карого Софії Тобілевич, нариси Володимира Панченка та Леоніда Куценка, путівники Миколи Смоленчука, Володимира Левицького, Івана Топчія, Володимира Чабаненка.
    Відкриття виставки збіглося з днем народження музею, тож його фонди поповнилися цього дня двома краєвидами «театральної Мекки України» – дарунками мисткині та друзів музею.
    На жаль, у зв’язку з воєнним станом не всі шанувальники театрального мистецтва, як завжди було у вересневі дні, помилуються садом, ставком та вербами заповідника. Виставка «Друга домівка Івана Тобілевича. Хутора Надія» надасть їм таку можливість.
    Пейзажні замальовки Юлії Тарасової – чарівне віконце у світ любові, гармонії і краси, створений Іваном Тобілевичем (Карпенком-Карим) в українському степу.


 Фрагмент експозиції   Художниця Юлія Тарасова   Юлія Тарасова і директорка музею Лариса Хосяінова


Юлія Тарасова з відвідувачами виставки