Виставки


«Осіння нота українського романсу»


    7 жовтня 2022 року у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбувся музично-літературний вечір «Осіння нота українського романсу».
    Ініціаторами й організаторами заходу стали науковці музею та очільник відомого на Кіровоградщині клубу авторської пісні і поезії «Байгород» Віктор Холявко. Як відомо, назву «Байгород» має і повість нашого земляка, видатного письменника Юрія Яновського, який з великим захопленням писав про місто свого юнацтва.
    У Кропивницькому клуб авторської пісні діє вже сім років. У його доробку – фестивалі, вечори до ювілейних дат письменників, пам`ятні концерти, зустрічі з молодіжною аудиторією, виступи місцевих бардів та ін.
    Відкриваючи захід, науковиця Наталія Мельниченко розповіла присутнім про історію появи такого музичного жанру як романс.
Гості переглянули також відеоролик, присвячений діяльності клубу «Байгород». А потім у виконанні Віктора Холявка прозвучали ліричні романси «Рокова зустріч», «Дощ і я», «Забута гітара», «Під звуки романсу». Колегу підтримали місцеві барди Ростислав Климишин, Сергій Соколенко та Петро Семеон, подарувавши присутнім свої пісні.
    Авторська поезія прозвучала від членів Кіровоградського обласного літературного об’єднання «Вітрила» Наталії Шмітке та Тетяни Березняк.
    Захід став справжнім подарунком для всіх шанувальників українського романсу. Як і за часів життя корифеїв, у будинку Тобілевичів звучала музика і поетичне слово.


 Науковиця Наталія Мельниченко про український романс   «Ніч яка місячна…» у виконанні Ростислава Климишина   Віктор Холявко   Поетеса Наталія Шмітке

 Бард Петро Семеон   Бард Сергій Соколенко   Поетеса Тетяна Березняк   Учасники заходу