Виставки


Презентація книги «Сороки далекого села»


    29 листопада 2022 року у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого м. Кропивницького відбулася презентація книги «Сороки далекого села», яка нещодавно побачила світ у кропивницькому видавництві «Імекс-ЛТД».
    Книга – результат творчого експерименту, запропонованого членам обласного літературного об’єднання «Степ» ім. В.Погрібного його очільницею Ольгою Полевіною. Кожен твір збірки має одразу кілька авторів, які думали, відчували, писали як єдиний організм. Результатом їхньої співпраці і стало таке незвичайне видання.
    На початку листопада нинішнього року степівчани презентували у стінах музею збірку «Смертельний соль-дієз», до якої увійшли твори, написані в період від трагічного 24 лютого по вересень 2022 року. Тоді всіх присутніх об’єднали щирі емоції і бажання найскорішої перемоги над ворогом. «Сороки далекого села» - це вже інша історія. Про любов, «…про найважливіше, що може трапитися з вами. Або не трапитися. Усе в житті заради любові», - йдеться у передмові книги. Звісно, можна говорити, що ця тема зараз не на часі. Однак, не дивлячись на війну, люди продовжують закохуватися, одружуватися, народжувати дітей. Насправді тема любові є невичерпною, бо невичерпний духовний світ людини.
    Герої збірки – молодий лікар Максим («Сороки далекого села»), Анатолій Вадимович («Гілочки під оксамитом»), юні студенти Маргарита і Андрій («В вікно втікають пізній вечір з ніччю») доводять, що ні роки, ні відстань не можуть стати на перешкоді справжнім почуттям.
Навіть тимчасова відсутність світла у затишній залі музею не стала на заваді теплому, невимушеному спілкуванню. Автори презентованої збірки Ольга Полевіна, Надія Чичкан, Максим Липкан, Олена Трибуцька, Ніна Даниленко поділилися з присутніми своїми творчими секретами, розповіли, які емоції їх надихали.
    На задку про зустріч степівчани отримали афішу презентації та зробили спільне фото.


 Науковиця музею Тетяна Ревва презентує книгу   Учасники заходу    Ольга Полевіна – про історію створення книги   Одна із співавторів збірки – Олена Трибуцька

 Враженнями про роботу над книгою ділиться Маким Липкан   Ніна Даниленко – про особливості роботи над збіркою   Творчими секретами ділиться Надія Чичкан   Директор музею Лариса Хосяінова дарує афішу заходу О.Полевіній   Фото на згадку