Виставки


До світла і краси


    8 грудня 2022 року у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася творча зустріч «До світла і краси» з членкинею обласного літературного об’єднання «Степ» імені Віктора Погрібного, народною майстринею з малярства, дизайну одягу, художньої вишивки, плетіння з лози та рукоділля, квітникаркою, волонтеркою Галиною Суржок.
    Галина Григорівна родом з міста Новий Буг Миколаївської області. З відзнакою закінчила Гайворонське професійне училище та Олександрійський фаховий коледж культури і мистецтв. З 1995 року живе у нашому місті. Працювала в бібліотечній системі.
Пише вірші, прозу. Твори публікувалися в обласних, всеукраїнських та міжнародних виданнях.
    Героїня зустрічі розповіла про перші кроки у літературі, декламувала власні вірші. Очільниця літоб’єднання «Степ» Ольга Полевіна охарактеризувала творчий доробок Галини Суржок та зробила акценти на особливих моментах співпраці з нею, зокрема над спільною збіркою степівчан «Смертельний соль-дієз», до якої увійшло оповідання Галини «Сім кроків до життя».
    Кілька років тому наша гостя захопилася малярством та живописом. Брала приватні уроки живопису в художника Володимира Волохова. Також навички малярства допомагала їй удосконалювати народна майстриня Наталія Федорова.
    Художниця-аматорка – постійна учасниця Всеукраїнського конкурсу народного мистецтва «Кращий твір року». Представлені на конкурс картини потрапили до каталогу кращих робіт майстрів народного мистецтва України. Її твори експонуються на виставках «Країна майстрів», «Щирість та натхненність», «Квітневі почуття» в галереї «Єлисаветград».
    Пані Галина підвищує професійний рівень на майстер-класах. Вона і сама ділиться умінням з дітьми та дорослими.
    У рамках заходу було презентовано виставку художніх робіт і творів декоративно-ужиткового мистецтва, створених Галиною Суржок.
Друга частина зустрічі проходила у форматі спілкування. Безліч запитань було поставлено авторці щодо її захоплень та планів на майбутнє.
    Талановита майстриня також опановує фотомистецтво. Напрямок – натюрморт та пейзаж. Науковці музею роздрукували у великому форматі декілька її фоторобіт і подарували авторці для майбутньої виставки.
    Галина Суржок – завзята квітникарка. В колекції рослин – більше тисячі екземплярів, з них бегоній – близько чотирьохсот сортів. Пані Галина – авторка багатьох статтей відповідної тематики. Своїми секретами ділиться з читачами журналу «Домашні квіти». Навесні пообіцяла прикрасити музейний сад.
    В часи випробувань ця енергійна жінка займається волонтерством – випікає хліб та смаколики для переселенців.
Директор музею Лариса Хосяінова подякувала літераторці і мисткині за чудову зустріч, подарувала ще одну квітку для її колекції, побажала нових творчих досягнень і мирного неба.


    Галина Суржок з чоловіком Ігорем у музеї    Галина Суржок – членкиня літературного об’єднання «Степ»   Декоративні вироби Галини Суржок

 Ведуча зустрічі науковець музею Наталія Мельниченко та Галина Суржок    Очільниця обласного літоб’єднання «Степ» Ольга Полевіна та Галина Суржок    Галина Суржок і директорка музею Лариса Хосяінова

 Фото на згадку   Галина та Ігор Суржки з фотокореспондентом Олександром Шулешком   Журналістка Ніна Даниленко і Галина Суржок   Куточок майстерні пані Галини тимчасово переїхав до музею