Виставки


«В серці воскреса правічне слово»


   Ювілейний вечір на таку тему поетеси й тележурналістки Людмили Ніколаєвської відбувся у Кіровоградському міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого напередодні дня народження музею та Дня міста. Такої «героїчної події» в музеї ще не було. Адже подякувати за 18-річне життя її авторської, улюбленої телепередачі творчих людей області «Камертон душі», який транслювався і на першому Національному каналі, прийшло більше 20 героїв передачі та любителів поезії Л.Ніколаєвськом. Отож поезія звучала і в авторському виконанні (в т.ч. з уривків телепередач), і у віршах-посвятах гостей.
   А серед них – і колишні колеги-ветерани: В.Погрібний (з грамотою обллітоб’єднання «Степ»), В.Мощинський, А.Бєлік, Л.Верещагіна. Виступили і голова обласної організації Конгресу літераторів України О. Шпирко, яка вручила ювілярці членський квиток, і літератори, краєзнавці, художники, майстри вишивки. Серед останніх вразив подарованим рушником М.Бойко, І.Шестакова – художнім тортом, а подружжя Горових – мистецьким короваєм. А ще – гора квітів та теплих слів. Щедрими були й музичні вітання. Адже з Л.Ніколаєвською, авторкою 4-х книг поезії та співавторкою кількох альманахів, співпрацюють місцеві композитори: Н.Бредихіна, Л.Груба, Н.Українцева, О.Решетов та ін. Окремі зі створених ними десятків пісень прозвучали на вечорі, в т.ч. – прем’єра пісні П.Гарбара «Хутір Надія» у авторському виконанні.
   Одеситка за народженням, черкащанка за дипломом, кіровоградка Л.Ніколаєвська, член НСЖУ, віддала журналістиці та поезії вже більше сорока років. Половину з них присвятила людям творчих професій і захоплень, створивши особливий обласний телелітопис творчості. Народжена в селі, вона особливу увагу приділяла теж сільським митцям, знявши для нащадків ще й їхні малі батьківщини – села. Всі бачили, яка щаслива людина ювілярка, адже те, що вона робила, потрібне людям. Тож добре б відродити цю чи створити подібну телепередачу.


kar736m.jpg (8817 bytes) kar737m.jpg (7835 bytes) kar738m.jpg (6689 bytes)
kar740m.jpg (8909 bytes) kar741m.jpg (5185 bytes) kar742m.jpg (4440 bytes) kar739m.jpg (10359 bytes)

«У СЕРЦІ ВОСКРЕСА ПРАВІЧНЕ СЛОВО»