Виставки


Літературний десант до Новоархангельського краю


    Не зважаючи на часи важких випробувань, літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького продовжує опікуватися культурою, літературою і краєзнавством. У складі літературного десанту разом з представниками Кіровоградської обласної організації НСПУ і творчого об’єднання «Вітрила» 10 травня цього року науковці музею спілкувалися з мешканцями села Кальниболота колишнього Новоархангельського району Кіровоградської області. Нині село належить до Надлацької сільської громади Голованівського району.
    Ідея відвідати старовинне село виникла влітку минулого року, коли друг і партнер музею, колишня вчителька української літератури Любов Смоляк, дослідивши історію своєї родини від середини ХІХ століття, написала книгу «Мій родовід. Літопис родинної пам’яті», презентація якої відбулася у літературному музеї.
    Разом з Любов’ю Смоляк, директоркою музею І.К.Карпенка-Карого Ларисою Хосяіновою, науковицею Тетяною Реввою у подорож вирушив заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників Валерій М’ятович та очільниця ТО «Вітрила», громадська діячка Олена Надутенко. Валерій Павлович також уродженець села Кальниболота. На Скалівських хуторах, поблизу села, народилася й мама Олени Валентинівни.
    На зустріч, яку допомогла організувати бібліотекарка Юлія Камінська, прийшли учні Кальниболоцької філії Надлацького ліцею та місцеві жителі. Ведуча заходу Лариса Хосяінова нагадала, скільки талановитих людей дав літературі Новоархангельський край, назвавши імена Євгена Маланюка, Натана Рибака, Василя Козаченка, Павла Байдебури, Анатолія Загравенка, Дмитра Танського, Петра Селецького.
    Любов Смоляк розповіла, як працювала над книгою і передала кілька її екземплярів до бібліотеки і школи. Виступ авторки супроводжували уривки з телепередачі «Камертон душі» та слайд-фільму минулорічної презентації у музеї.
    Валерій М’ятович розповів землякам про свій шлях у літературу, прочитав уривок з роману «Нехай святиться ім’я Твоє…». Олена Надутенко швидко встановила контакт із залом, полонивши слухачів артистичним виконанням власних поезій.
    Цього дня місцева бібліотека поповнилася кількома десятками книг. Автори дарували власні твори, збірки своїх колег, українські видання. Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого подарував книгу В.Шурапова «Марко Кропивницький та його спадкоємці», а також буклети музею, присвячені видатним діячам українського театру корифеїв.
    З народним музеєм гостей ознайомила його завідувачка Галина Скалівська. Пані Галина і художні керівники Кальниболоцького сільського будинку культури Ольга Пасєка та Арарат Кулахсзян майстерно виконали пісню у супроводі гітари.
     Повертаючись до рідного міста, кропивничани поклали квіти до погруддя Євгена Маланюка в Новоархангельську.


 Цього дня у бібліотеці села Кальниболота    Уривок з телепередачі «Камертон душі» під час виступу Любові Смоляк    Любов Смоляк – про свій родовід і село    Заслужений журналіст України, письменник Валерій М’ятович

 Очільниця творчого об’єднання «Вітрила» поетеса Олена Надутенко   Директор музею І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького Лариса Хосяінова з подарунками для бібліотеки    Юному читачеві – книга від Валерія М’ятовича

Фото на згадку    Кропивничани у народному музеї села    Пісня у виконанні Ольги Пасєки, Галини Скалівської та Арарата Кулахсзяна    Біля погруддя Євгена Маланюка в Новоархангельську