Виставки


Коли театр став долею


    16 травня 2023 року в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася творча зустріч з провідним майстром сцени Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького Олексієм Дорошевим.
    Народився майбутній актор у селищі Новий Світ Донецької області 17 березня 1963 року. У 1988 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені І.К.Карпенка-Карого. Тридцять п’ять років тому, після закінчення вузу, пов’язав своє життя з театром імені Марка Кропивницького. На запрошенням режисера Олега Натяжного він приїхав до нашого міста, щоб зіграти у виставі «Маруся Богуславка».
    Олексій Іванович відомий любителям театру за численними ролями, серед яких: Лаврін та Кайдаш («Кайдашева сім’я» за І. Нечуєм-Левицьким), Граф («Кохання у стилі бароко» за Я.Стельмахом), Радник («Снігова королева» за Г.Х.Андерсеном), Дуремар («Пригоди Буратіно» за О.Толстим), Синичка («Дебют провінціалки» за Д.Ленським), Дорн («Пять пудів кохання» за п’єсою А.Чехова «Чайка») та ін.
    За плечима талановитого актора – більше ста різнопланових ролей, робота як режисера над виставами «Квартет для двох», «Жіноча логіка», зйомки у серіалах «Синдром дракона» та «У минулого в боргу!». Деякий час вів гурток акторської майстерності у дитячій театральній студії при школі мистецтв селища Нового.
    У рамках зустрічі науковці музею презентували виставку «Коли театр став долею», присвячену 60-річчю від дня народження Олексія Дорошева. В експозиції представлено світлини, афіші, буклети, програми вистав: «97» за Миколою Кулішем; «По щучому велінню», «Серенада кохання», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» за Марком Кропивницьким; «Сорочинський ярмарок» за Миколою Гоголем та ін.
Спілкуючись із здобувачами освіти Кропивницького будівельного фахового коледжу, актор розповів про історію створення театру, поділилися своїм досвідом роботи на сцені, висловив думки з приводу того, яким повинен бути сучасний театр, відповів на численні запитання.
    На захід Олексій Дорошев прийшов із дружиною – заслуженою артисткою України Галиною Романюк та студентками Кропивницького музичного фахового коледжу, у якому подружжя викладає акторську майстерність та культуру мовлення. Аліна Малікова виконала гуморески П. Глазового, Валерія Нагорна прочитала поезію у прозі В.Стефаника «Раненько чесала волосся», Юлія Кислянська вразила уривком із «Сорочинського ярмарку» О.Вишні, Марина Маслюкова розповіла байку П.Глазового «Вовк та лисиця».
    Колектив музею подякував актору за багаторічну співпрацю та безкорисливу допомогу, висловив впевненість у збереженні і поглиблені партнерства, побажав творчих успіхів, чудових і бажаних ролей, мирного неба, непохитної віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливішим.


 Модератор творчої зустрічі – Наталія Мельниченко    Актор театру імені Марка Кропивницького – Олексій Дорошев    Гості творчої зустрічі – студенти Кропивницького будівельного фахового коледжу    Олексій Дорошев та студентка Кропивницького музичного фахового коледжу Аліна Малікова

Студентка Кропивницького музичного фахового коледжу Марина Маслюкова    Студентка Кропивницького музичного фахового коледжу Валерія Нагорна    Студентка Кропивницького музичного фахового коледжу Юлія Кислянська   Олексій Дорошев з дружиною – заслуженою артисткою України Галиною Романюк та студентками Кропивницького музичного фахового коледжу

 Квіти від колективу музею    Фото на згадку    Після творчої зустрічі