Виставки


Вечір пам'яті поета Л.І.Коцаря


   20 жовтня 2011 року в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся вечір пам'яті поета, колишнього члена міської молодіжної літературної студії "Сівач", члена НСЖУ, редактора газети "Новенський вісник" Леоніда Івановича Коцаря, який помер 7 липня 2011 року. У вечорі взяли участь кіровоградці та жителі селища Нового, де жив і працював Л. Коцар, відомий у літературних та журналістських колах як учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Автор залишив по собі п'ять збірок поезій, наповнених лірикою громадянського та інтимного звучання, виходу в світ яких сприяли відомі літератори: В. Гончаренко, В. Ганоцький, В. Могилюк. Л. Коцар писав окрім віршів і музику, грав на флейті, заснував новенську багатотиражку, де майже 20 років був незмінним редактором.
   У спогадах присутніх він постав гарним поетом, патріотом України, добрим сім'янином і чесним, роботящим громадянином, товаришем по перу.
   Теплі й добрі слова на його адресу сказала секретар селищної Спілки ветеранів, почесна громадянка селища Нового В.І. Махоріна, яка привела з собою на захід когорту вчителів та учнів ЗОШ № 10, які читали його вірші та співали пісні на слова Л. Коцаря. Напередодні заходу вдова Л. Коцаря передала до музею фото чоловіка, рукопис автобіографії, диск з записом пісні на слова Леоніда Івановича в авторському виконанні.
   На вечорі були виступи колег по роботі, студійців "Сівача", товаришів по нещастю - чорнобильців, серед яких: С.В. Колесников (член НСПУ), О. Боршуляк (голова обласної Асамблеї інвалідів), А.В. Фоменко (композитор, поет, бард), М.Є. Левандовський (поет, член літературного об'єднання "Степ").
   На початку і в фіналі вечора ведуча заходу співробітник музею, член НСПУ А.М. Корінь прочитала вірші Л. Коцаря зі збірок "Мамина бузкова криниця", "Співучий колос з батьківського поля", "Неспалимі мости".


kar750m.jpg (5296 bytes) kar751m.jpg (3024 bytes) kar752m.jpg (4692 bytes) kar753m.jpg (3055 bytes) kar754m.jpg (4778 bytes) kar755m.jpg (6024 bytes)

Він співав, як міг, від серця...

Пішов від нас у пору жнив...