Виставки


Літературний вечір "З Кобзарем у серці"


   Літературним вечором "З Кобзарем у серці" міський літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого відзначив 198-у річницю від дня народження Т.Г.Шевченка.
   Захід розпочався презентацією виставки "Музейна Шевченкіана", джерельну базу якої складають матеріали, присвячені Кобзареві. Музейні експонати, а це книги, журнали, газетні статті, фотокартки, розповіли присутнім про перебування малого Тараса на Єлисаветградщині, про проживання в Знам'янці нащадків Т.Г.Шевченка Катерини та Антоніни Красицьких, В'ячеслава Шкоди, про постановку на сцені Кіровоградського муздрамтеатру імені М.Кропивницького вистави "Назар Стодоля" та опери "Катерина" за однойменними творами Шевченка.
   На виставці широко представлені твори Кобзаря, літературознавчі дослідження Леоніда Стеценка, Миколи Равлюка, Володимира Гараніна, Григорія Клочека, Василя Марка, Леоніда Куценка, присвячені Тарасу Григоровичу. Є в експозиції п'єси Сави Голованівського "Поетова доля", Юрія Яновського "Молода воля", збірка поезій поетів-земляків "Березневий гомін", антологія "Шевченкіана степова", збірка оповідей, статей, нарисів "Тарас Шевченко у моєму житті".
   Матеріали виставки розповіли також про наших земляків - лауреатів Державної премії України імені Тараса Шевченка. Ними в різні роки стали письменники Василь Козаченко, Григорій Гусейнов, поети Володимир Базилевський та Дмитро Іванов, бібліограф Федір Сарана, актор Костянтин Параконьєв, композитор Юлій Мейтус.
   На літературний вечір до музею завітали заслужений артист України Микола Ярошенко та переможець ІІ Всеукраїнського конкурсу читців імені Т.Г.Шевченка Микола Барабуля, у виконанні яких прозвучали вірші та уривки з поем Т.Г.Шевченка.
   Пісні на слова Кобзаря прозвучали у виконанні викладачів та учнів Кіровоградської музичної школи № 3. Учасниками заходу стали студенти Кіровоградського університету культури та учні ЗШ № 32.


kar793m.jpg (7103 bytes) kar794m.jpg (5350 bytes) kar795m.jpg (5356 bytes) kar796m.jpg (4636 bytes) kar797m.jpg (8614 bytes) kar798m.jpg (5300 bytes)