Виставки


Вечір пам'яті "Згадаймо, побратими!"


   8 травня 2012 року, у день, який мав би стати золотим ювілеєм прозаїка і кіносценариста, члена НСПУ з 2004 р. Юрія Обжеляна, у музей Карпенка-Карого на вечір пам'яті "Згадаймо, побратими!" письменника, якого не стало 16 лютого ц.р., зібрались його колеги по перу, видавці, журналісти і майбутні читачі - студенти-філологи. З мінорної афіші на присутніх проникливо дивилась людина, яка могла би збагатити українську літературу. Хвороба не дала Ю.Обжеляну здійснити масу задумів, які мали б бути продовженням його творчості. А почалась вона з першої книжки оповідань "Побратими", виданої ПВЦ "Мавік" з нагоди його лауреатства в бласному літконкурсі ім. Валерія Гончаренка. Ще він був переможцем конкурсів "Учитель року", Всеукраїнських конкурсів "Коронація слова" та "Кальварія". Роман "Останній караван", однойменний кіносценарій та кіносценарії "Максим Березовський", "Архів д'Еона", "Козацькі шаблі" та "Після війни" - то його спадок, що увійде в посмертну книгу.
   Запаленням свічки біля портрета Ю.Обжеляна на фоні книжкової виставки і хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять митця. А потім з краплин спогадів створили його портрет літератори, члени НСПУ, "Степу", Конгресу ЛУ: В.Бондар, Т.Березняк, В.Могилюк, А.Корінь, Б.Ревчун, О.Косенко, викладач педуніверситету О.Ратушняк.
   Присутні переглянули уривки з 4-серійного телефільму "Архів д'Еона", послухали музику Бортнянського і Березовського, познайомилися з виставкою його творчості.
   Вели вечір директор музею К. Лісняк та письменник В.Бондар. Він був серед літераторів, які проводжали Ю. Обжеляна в останню путь - у школі с. Липняжки та на кладовищі у смт Добровеличківці.


kar822m.jpg (3998 bytes) kar823m.jpg (6391 bytes) kar824m.jpg (6470 bytes)

"ЗГАДАЙМО ЙОГО, ПОБРАТИМИ"