Виставки


"Подорож на планету дитинства"
До Міжнародного дня захисту дітей


   Поки що точно ніхто не підрахував, скільки літераторів Кіровоградщини сьогодні творять і заселяють цю фантастичну країну - Планету Дитинства. Серед членів НСПУ - найяскравішими будівничими цієї планети є Анатолій Черниш, Антоніна Царук та Людмила Чижова (Миколаїв). Три перші книги для дітей видала Антоніна Корінь. Для дошкільнят гарно пише вірші член "Степу" Євген Желєзняков. Вірші Володимира Могилюка і Ольги Полевіної поки що існують поза книгами. А у Конгресі літераторів України для дітей пишуть Юлія Білюченко та Валентина Кондратенко-Процун, яка видала дуже гарну збірку віршів "Борщ із сонця й літа", оформлену художником Євгеном Медяником.
   Серед літераторів і наймолодший поет і прозаїк - шестикласник ЗОШ №17 м. Кіровограда Дмитрик Литвинюк, автор поки що комп'ютерних двох збірок "Півник" та "Кобзар всміхається мені".
   Напередодні Міжнародного дня захисту дітей гостями літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого стали третьокласники гімназії ім. Т.Шевченка, які погралися на садибі великого драматурга і зустрілися з дитячими письменниками - авторами творів для дітей: Антоніною Корінь - членом ради обласної письменницької організації та бюро "Степу", керівником клубу "Євшан", авторкою 13 книг, лауреаткою літературної премії ім. Є.Маланюка, поетесою, публіцистом, критиком, перекладачем, журналістом, науковцем музею; Антоніною Царук - відповідальним секретарем ЛІТО "Степ", членом НСПУ, двічі лауреатом літературного конкурсу "Сокіл степів", авторкою семи книг для дітей; Дмитром Литвинюком - ученем шостого класу ЗОШ №17, членом клубу "Євшан" та молодіжної студії "Ліра", поетом, прозаїком, казкарем, пісняриком, переможцем багатьох конкурсів, змагань, олімпіад. Всі троє - неодноразові герої публікацій, радіо і телепередач.
   Літератори прочитали дітям твори зі своїх книг та з нових рукописів, загадали загадки, познайомили з творами із майбутніх книг, розповіли цікавинки зі свого життя та про своїх співавторів - композиторів і художників, запросили талановитих дітей до участі у громадських творчих організаціях.


kar831m.jpg (5898 bytes) kar832m.jpg (4445 bytes) kar833m.jpg (5448 bytes) kar834m.jpg (6114 bytes)

Перша зустріч