Виставки


Молодим усюди в нас дорога


   Традиційно в літературному музеї бувають відомі, популярні письменники, а на цей раз - були молоді. У музеї Карпенка-Карого відбулася зустріч учнів кіровоградських та олександрійських шкіл з "п'ятірним гроном", присвячена Дню молоді та Дню конституції. У гості ми запросили початківців, які стоять на порозі перших книг, але вже друкувались у обласних і всеукраїнських ЗМІ та в альманахах, - чотирьох молодих педагогів та юриста.
   Василь Левицький працює у ЗОШ № 22, веде гурток юних журналістів і випускає одну з кращих шкільних газет в Україні - "Alma mater", член обласного літоб'єднання "Степ", займається громадською роботою в "Українському клубі", уперше в музеї побачив щойно видану "Степом" свою першу книжку прози "Максималісти" (редактор-упорядник та автор передмови В. Погрібний). У ній - дві повісті, одна з яких недавно була опублікована у "Вежі", там же друкувалися його вірші. Василь - переможець літконкурсу ім. В.Гончаренка, літературознавець і культуролог, пише пародії, тобто багатогранно обдарована особистість.
   У двох альманахах ТО "Парус" опублікував свої вірші інший молодий педагог-історик із музучилища - Євген Іванченко. Готують перші книжки члени творчого клубу "Євшан": юрист із смт Компаніївка Людмила Солодова та вчителька початкових класів з кіровоградської єврейської школи Оксана Богданова. Перша здала у видавництво КОД "Кіровоградські казки", оформлені молодою художницею Юлією Гуміновою (редактор теж молодий - О. Буянова).
   А О. Богданова, родом з Бобринця, відома як бард, лауреат кількох фестивалів, щойно стала лауреатом літконкурсу на краще оповідання для дітей, проведеного "Народним словом".
   П'ята гостя - поетеса Галина Муравчик-Малюга викладає образотворче мистецтво у школі № 10 в селищі Новому, член ТО "Парус", ц.р. стала переможницею літконкурсу ім. В. Гончаренка. Їй та ще двом лауреаткам видавництво "Мавік" готує до друку спільну книгу. Тим часом Галина вдало заявила про себе як ілюстратор книжки лірики Н. Бідненко "Сумувало літо".
Всі п'ятеро молодих і перспективних авторів познайомили присутніх зі своїми творами: патріотичними, філософсько - публіцистичними, пейзажною та інтимною лірикою.
   Поки ще не гості, а ми їм подарували книги місцевих авторів. Але віримо - і їхні книги з автографами незабаром з'являться в музеї.


kar835m.jpg (9796 bytes) kar836m.jpg (4392 bytes) kar837m.jpg (8670 bytes)