Виставки


Презентація книги Олега Бабенка «Самоцвіти степів полинових»


   Є в українців гарна прикмета: якщо прийде на Новий рік у гості першим добрий чоловік, це принесе удачу і щастя в дім на весь рік. Таким першим гостем-засівальником у Кіровоградському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого став Олег Бабенко – заступник начальника управління культури ОДА. На першому в новому році заході в музеї науковець, літературознавець, краєзнавець, автор понад 50 публікацій наукового та навчально-методичного характеру, лауреат краєзнавчої премії імені В.Ястребова О.Бабенко сіяв між нас розумне, добре, й вічне, - своє слово, втілене в новій книзі «Самоцвіти степів полинових».
   На її презентацію прийшли педагоги й учні коледжу КНТУ. Директор музею К.Є.Лісняк представила присутнім гостям колишнього випусника нашого педінституту, який десяток років був там викладачем і постійно прививав любов своїм студентам до літератури рідного краю, зокрема приводячи їх у музей Карпенка-Карого. Тут він є давнім другом, помічником, однодумцем, адже постійно досліджує творчість І.К.Карпенка-Карого. А ще Олег Олександрович – громадський діяч, очолює обласну організацію Національної спілки краєзнавців України та благодійну організацію «Центрально - українська Православна Духовно - соціальна Академія».
   Державна служба, громадська робота і творчість О.Бабенка мають міцну патріотичну основу. Любов до рідного краю, до його славетних людей, у першу чергу корифеїв театру та окремих відомих літераторів, пронизує нову його книгу, присвячену 130-річчю театру корифеїв. Про неї автор розповів грунтовно і натхненно, як і про свого наставника в літературі Миколу Смоленчука. Про роботу над книгою у Центрально-Українському видавництві розказав редактор книги С.Янчуков. Автор закликав молодь, яка навчається у стінах колишнього Єлисаветградського земського реального училища, шанувати традиції його відомих випускників, бути достойними нашої Степової Еллади та добрими справами множити її славу.
   Виступи добре доповнювала фотовиставка, присвячена творчості М.Смоленчука, та виставка книг і публікацій О.Бабенка із фондів музею. Презентанту і гостям гарним музичним дарунком стали українські пісні у виконанні викладачів Кіровоградської музичної школи № 1 В.Делістьянової, І.Криворучка та МШ № 4 Л.Кардаш.


kar862m.jpg (6413 bytes) kar863m.jpg (5420 bytes) kar864m.jpg (9354 bytes) kar865m.jpg (7581 bytes)
kar866m.jpg (6899 bytes) kar867m.jpg (6259 bytes) kar868m.jpg (6961 bytes) kar869m.jpg (8757 bytes)