Виставки


У слові й пісні – гострий сміх


   До Дня дурнів, який називають у світі 1 квітня, він винайшов жанр «дуракізми». Цих «ізмів» у нього – хоч греблю гати. Хто цей невтомний вигадник?
   Той, хто в журналах «Економіка України» читатиме статті кандидата економічних наук, доцента КНТУ Бориса Ревчуна, навряд чи запідозрить у його особі другу іпостась.
   Сатирик і гуморист, автор двох книг прози, член Національної спілку письменників України... Мільйонними тиражами виходили в СРСР газети, де друкувалось його гостре, мудре й сміливе слово, часто у супроводі власних карикатур.
   Коли основним засобом інформування і розваг населення було провідне радіо, яке в народі називали «брехунцем», мініатюри Б.Ревчуна часто лунали в передачах «А ми до вас в ранковий час» і «Від суботи, до суботи». Зараз його голос транслює «Голос України». У телепередачах нині звучать його жарти, іноді привласнені іншими авторами.
   Крилатість і актуальність його слова часто йде в народ, відірвавшись від автора (наприклад, «Виведу з кризи – Іван Сусанін»).
   У літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася зустріч студентів КНТУ з Борисом Ревчуном, який поділився з молоддю своїм веселим оптимізмом, зафіксованим поки що в рукописах. Навіть уперше продемонстрував у власному виконанні пісні-пародії.


kar887m.jpg (6058 bytes) kar888m.jpg (9368 bytes) kar889m.jpg (8906 bytes) kar890m.jpg (7057 bytes) kar891m.jpg (8262 bytes)