Виставки


До 80-річчя від дня народження Віктора Близнеця


    Не вперше наш музей готує експозиції до ювілеїв класика української літератури для дітей Віктора Близнеця, чия творчість припала на 60-70-і рр. минулого століття.
    Народився майбутній письменник 10.04.1933 р. в с. Володимирівці Компаніївського району Кіровоградської області у багатодітній родині колгоспника. Закінчив журфак КДУ ім. Т. Шевченка, працював у редакціях журналів для дітей та видавництві «Молодь». Помер 02.04.1981 р. у Києві. Залишив по собі творчу спадщину – два десятки книг прози для дітей та дорослих читачів.
    11 квітня 2013 р., до 80-річчя від дня народження земляка, в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відкрито виставку «Брини, павутинко! Сяй, “Земля світлячків!”», оформлену науковцями музею та молодою художницею Ганною Яковенко.
    У центрі експозиції – стенд з груповим портретом письменника, створеним із фотографій: у колі однокурсників, колег, читачів, сім’ї. На стінах – два десятки ілюстрацій до творів Віктора Близнеця, виконаних учнями Кіровоградської дитячої художньої школи ім. О.Осмьоркіна.
    У вітринах – твори прозаїка, опубліковані в київських та кіровоградських журналах і газетах, видані окремими книгами (в т. ч. в перекладі російською, білоруською мовами), окремі – з автографом. Це прижиттєві та посмертні видання і перевидання. Також представлені особисті документи письменника: квитки - читацький та члена Спілки письменників України, листування з письменником-краєзнавцем Миколою Смоленчуком, запрошення та програми великих літературних заходів у колишніх республіках СРСР, в яких Віктор Семенович брав участь, диплом та знак лауреата найвищої в галузі дитячої літератури премії ім. Лесі Українки (1988 р., посмертно, за повісті «Звук павутинки», «Земля Світлячків», «Женя і Синько» та інші твори, що ввійшли до двотомника «Вибраних творів» /К., 1983/). А ще - твори науковців та письменників, присвячені творчості В. Близнеця: Володимира Базилевського, Григорія Гусейнова, Антоніни Гурбанської, Наума Добріна, Олега Бабенка, Ірини Руснак, бібліографічні покажчики.
    Про особистість письменника та окремі його книги – «Паруси над степом», «Землянка», «Мовчун», «Земля світлячків», «Звук павутинки», присвячені дітям кіровоградських степів, чиє дитинство перекреслила війна, багато в чому автобіографічних, розповіли на відкритті виставки науковець музею Наталія Бондарєва та співробітник обласної юнацької бібліотеки ім. Бойченка Раїса Твердоступ. Уявлення про творчість Віктора Близнеця перші відвідувачі ювілейної виставки – учні Кіровоградського машинобудівного коледжу одержали, прослухавши уривок з його повісті «Древляни». Прочитала його заслужена артистка України з Кіровоградського академічного музично - драматичного театру ім. М.Кропивницького Галина Романюк.


kar892m.jpg (7026 bytes) kar893m.jpg (7430 bytes) kar894m.jpg (11710 bytes) kar895m.jpg (11789 bytes)
Заслужена артистка України Галина Романюк читає уривок з повісті В.Близнеця «Древляни» Співробітник обласної юнацької бібліотеки ім. Бойченка Раїса Твердоступ знайомить з творчістю письменника Науковець музею Наталія Бондарева презентує виставку Фото на згадку по закінченні заходу
kar896m.jpg (19221 bytes) kar897m.jpg (14753 bytes) kar898m.jpg (10878 bytes) kar899m.jpg (10009 bytes)
Фрагменти виставки