Виставки


Презентація виставки «Неповторний світ дитинства»


   Щороку в перший день літа світова громадськість відзначає Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та щасливими, знайшли свою дорогу в житті.
   День захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, але й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і достойними громадянами своєї країни.


   До Міжнародного дня захисту дітей в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого презентовано виставку «Неповторний світ дитинства». Це спільний проект музею та Кіровоградської художньої школи імені Олександра Осмьоркіна.
   В експозиції представлені авторські роботи учнів художньої школи, які зробили ілюстрації до улюблених книжок. З яскравих, різнобарвних малюнків, виконаних на папері гуашшю та аквареллю на нас дивляться герої відомих дитячих казок «Колобок», «Лисиця і журавель», «Царівна жаба», «Муха-цокотуха», «Попелюшка», «Дюймовочка».
   Діти проілюстрували також вірші Тараса Шевченка «Вітер з гаєм розмовляє», «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало»; поему «Руслан і Людмила» та «Казку про золотого півника» Олександра Пушкіна; твори Віктора Близнеця «Звук павутинки» та «Земля світлячків», казку-феєрію «Червоні вітрила» Олександра Гріна.
   Майбутні художники не залишили поза увагою книги зарубіжних письменників, серед яких: «Аліса в країні чудес» Льюіса Керрола, «Гаррі Поттер і філософський камінь» Джоан Роулінг, «Мері Поппінс» Памели Треверс, «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндгрен, «Троянда і соловей» Оскара Уайльда.
   Знайомлячись з роботами юних майстрів пензля, приємно усвідомлювати, що підростаюче покоління виховується на кращих зразках вітчизняної та зарубіжної літератури.
   Крім малюнків на виставці «Неповторний світ дитинства» представлена велика добірка книг для дітей, авторами яких є письменники Кіровоградщини Юрій Олеша, Віктор Близнець, Панас Висікан, Віталій Юречко, Павло Гельбак, Валерій Гончаренко, Тамара Журба, Антоніна Корінь, Анатолій Черниш, Євген Желєзняков, Антоніна Царук, Любов Баранова, Дмитро Литвинюк та інші.
   У художньому оформленні експозиції використані ляльки Буратіно, крокодила Гени, Зайця, Білочки, Каченяти. Це авторські роботи знаного в Кіровограді театрального художника Василя Остапенка. Ляльки люб’язно надані дирекцією Кіровоградського обласного лялькового театру.
   На презентацію до музею завітали автори малюнків, викладачі художньої школи, діти з дитячого будинку «Наш дім» та студенти Кіровоградського музичного училища, які підготували для учасників заходу цікаву концертну програму.


kar916m.jpg (8042 bytes) kar917m.jpg (6773 bytes) kar918m.jpg (6130 bytes) kar919m.jpg (8141 bytes) kar920m.jpg (5376 bytes)
kar921m.jpg (5495 bytes) kar922m.jpg (5813 bytes) kar923m.jpg (7438 bytes) kar924m.jpg (10364 bytes)