Виставки


Презентація книги С.Колесникова «Відрядження до пекла»


kar1238m.jpg (2962 bytes)
Книга С.Колесникова
«Відрядження до пекла»

    30-м роковинам катастрофи на Чорнобильській АЕС присвячена презентація книги Сергія Колесникова «Відрядження до пекла», яка відбулася в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого 12 квітня 2016 року.
    Сергій Вікторович Колесников – знаний на Кіровоградщині літератор, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Народився 2 травня 1949 року в селі Кам’яний Брід Ульяновського району Кіровоградської області, де й пройшло його дитинство та навчання у восьмирічній школі. Подальшу освіту здобував у Кіровоградському медичному училищі та на філософському факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка.
    Працював фельдшером на «швидкій допомозі», асистентом кафедри філософії Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування, майстром на заводі «Друкмаш», головою регіональної організації Союзу «Чорнобиль».
    Як письменник дебютував у 1970 році. У творчому дооробку С.В. Колесникова книги пародій «Шлях у генії», «Поет на груші», «Іду на Ви», «Галопом по хайвеях» (у співавторстві з А. Кримським); поетичні збірки «Весни обірване суцвіття», «Кам’яний Брід». З 1979 - член обласного літературного обєднання «Степ», з 2000 - Національної спілки письменників України.
    У червні – серпні 1986 року Сергій Вікторович у складі 442-го Донецького механізованого полку цивільної оборони СРСР брав участь у ліквідації техногенної, екологічно-гуманітарної катастрофи, спричиненої вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Саме подіям тих страшних місяців присвячена книга «Відрядження до пекла». Документальна повість писалася багато років. Автор довгий час не наважувався оприлюднити правду про те, як молоді, здорові чоловіки кинули виклик страшному атомному монстру і заплатили за це своїм здоров’ям і життям, про те, як партійна верхівка СРСР приховувала правду про страшні наслідки чорнобильської катастрофи, про те, якими безглуздими іноді були команди тих, хто керував ліквідаторами. Один з висновків, до якого прийшов автор книги: в нашій країні не цінується найбільший скарб – людське життя. На сьогоднішній день з призову, до якого увійшлов Сергій Колесников та шістдесят його однополчан-кіровоградців, в живих залишилося тільки вісім.
    «Відрядження до пекла» - книга-сповідь, правдива і переконлива. Саме такі щирі розповіді без прикрас є нерукотворними пам’ятниками героям-чорнобильцям.
    На презентацію книги до музею завітав автор та його чорнобильські побратими Сергій Вовк, Василь Бондаренко, Михайло Бойченко, Сергій Глушко, вчителі та учні машинобудівельного коледжу технічного університету, літератори Кіровоградщини. Під час заходу звучали пісні, присвячені подвигу ліквідаторів у виконанні знаного в Кіровограді барда, колишнього ліквідатора аварії на ЧАЕС Андрія Фоменка та вірші про чорнобільську катастрофу, у авторському виконанні поетом Миколою Барабулею.


kar1226m.jpg (6097 bytes) kar1227m.jpg (3139 bytes) kar1228m.jpg (4401 bytes) kar1229m.jpg (4717 bytes)
Учасники презентації книги С.Колесникова «Відрядження до пекла» - учні коледжу технічного університету Виступ С.Колесникова – письменника, учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, автора книги «Відрядження до пекла» Виступ учасника ліквідації аварії на ЧАЕС С.Глушка Виступ письменниці О.Полевіної

kar1230m.jpg (4384 bytes) kar1231m.jpg (3541 bytes) kar1232m.jpg (4458 bytes) kar1233m.jpg (5756 bytes)
Виступ поета, режисера Г.Войченка Виступ поета М.Барабулі Спілкування С.Колесникова з учнями коледжу КДТУ С.Колесников з учнями та викладачем коледжу КДТУ

kar1234m.jpg (6629 bytes) kar1235m.jpg (4694 bytes) kar1237m.jpg (4856 bytes) kar1236m.jpg (3824 bytes)
Учасники презентації: Г.Войченко, О.Архангельський, О.Полевіна, С.Вовк, С.Колесников, Н.Мельниченко, С.Дикий, І.Голиць Учасники музейного заходу О.Дикий, К.Лісняк, Н.Чорна, О.Архангельський знайомляться з виставкою, присвяченою С.Колесникову С.Колесников та Н.Мельниченко Фотодокументальна виставка, присвячена С.Колесникову