Виставки


Зустріч з В.І.Литвиненко з циклу «Театральні родини»


   30 травня 2016 року в літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася зустріч з представницею відомої театральної родини Валентиною Іванівною Литвиненко. Ця зустріч є продовженням циклу «Театральні родини», розпочатого у березні 2016 року.
   Валентина Литвиненко – сторожил Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького, в якому працює майже 46 років.
    Майбутня актриса народилася 18 травня 1950 року в смт Підгородне (нині місто Дніпропетровського району Дніпропетровської області). Закінчила Дніпропетровське театральне училище (1970) та Київський інститут театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого (1985). З 1970 року працює в Кіровоградському театрі ім. М.Кропивницького.
   Для творчої манери В.І.Литвиненко характерні органічність, щирість, різноплановість, яскравість народних характерів, ексцентричність і феєричний темперамент, твор¬чий пошук та необмежена фантазія.
    У творчому доробку актриси понад 100 ролей, серед яких: Стеха («Назар Стодоля» Т.Шевченка), Проня, Секлета, Квятківська («За двома зайцями», «Талан» М.Старицького), Наталія, Пріська, Мелашка, Параска, Палажка («Суєта», «Гріх та покаяння», «Наймичка», «Сто тисяч», «Мартин Боруля» І.Карпенка-Карого), Кайдашиха («Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким), Оришка, Тетяна, Наталя («Дві сім’ї», «Титарівна», «Доки сонце зійде, роса очі виїсть» М.Кропивницького), Каталонська, Василина («Маестро, туш!», «Пора жовтого листя» М. Зарудного), Клава («Дикий Ангел» О.Коломійця), Клеопатра («Дума про Британку» Ю.Яновського), Василиса («Казка про Скомороха та Царя Гороха» М.Корабельника), Феліста Герасимівна («Тепленьке місце» за О.Островським), Ніна Іванівна («Ретро» О.Галіна), Монастирська («Вічно живі» В.Розова), Черепаха Тортила («Пригоди Буратіно» за О. Толстим), П’єретта, Луїза, Шанель («Вісім люблячих жінок» Р.Тома).
   В.І.Литвиненко – заслужена артистка України (2007), лауреат премії ім. Івана Микитенка (1979). За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва нагороджена орденом «За заслуги» 3-го ступеня.
   Зустріч з актрисою пройшла у теплій, невимушеній обстановці. Присутні відразу відчули особливу енергетику та хоризматичність цієї незвичайної жінки. Валентина Іванівна відповідала на численні запитання гостей, яких цікавили і мотивація вибору акторської професії, і ставлення до сучасного театрального процесу, і те, як актриса працює над ролями, і як суміщає театральну діяльність з роллю дружини і матері.
   На зустріч з В.І.Литвиненко завітали головний режисер театру ім. М.Кропивницького Є.В.Курман, завідуюча літературно-драматургічною частиною театру І.С.Додонова, друзі актриси, викладачі та учні коледжу технічного університету.
   В.І.Литвиненко та гості мали можливість ознайомитися з фотовиставкою «Театр як доля…», матеріали якої розповіли про багаторічну акторську діяльність театрального подружжя.
   Родзинкою заходу стала літературно-музична композиція «Жіноча доля в творчості Т.Г.Шевченка» у виконанні заслуженої артистки України Валентини Іванівни Литвиненко.


kar1293m.jpg (6127 bytes)
Ведуча зустрічі науковець
музею Н.В.Мельниченко

kar1294m.jpg (6263 bytes) kar1295m.jpg (5917 bytes) kar1297m.jpg (5856 bytes) kar1298m.jpg (5946 bytes) kar1299m.jpg (5421 bytes) kar1300m.jpg (4935 bytes)
Виступ заслуженої артистки України, актриси Кіровоградського академічного обласного
українського музично-драматичного театру ім. М. Кропивницького В.І.Литвиненко

kar1296m.jpg (5798 bytes) kar1301m.jpg (3714 bytes) kar1302m.jpg (7505 bytes)
Учасники зустрічі з В.І.Литвиненко