Виставки


Творча зустріч з акторами


    5 грудня 2016 року в міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого у рамках проекту «Театральні родини» відбулася творча зустріч з акторами Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького Олексієм Дорошевим та Галиною Романюк.
    Понад чверть століття ця сімейна пара грає на сцені театру корифеїв. Познайомилися і одружилися у студентські роки, під час навчання у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка-Карого.
    До нашого міста переїхали у 1988 році на запрошення режисера Олега Натяжного і вже з першої вистави «Маруся Богуславка» знайшли своїх шанувальників. У творчому доробку кожного з акторів більше сотні зіграних ролей.
    Про шлях у мистецтво провідного актора театру ім. М.Кропивницького Олексія Дорошева та заслуженої артистки України Галини Романюк розповіли експонати виставки «Театр як життя», яку підготували науковці музею.
    Олексій Дорошев відомий любителям театру за численними ролями, серед яких: Лаврін та Кайдаш («Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким), Граф («Кохання у стилі бароко» за Я Стельмахом), Радник («Снігова королева» Г.Х. Андерсеном), Дуремар («Пригоди Буратіно» за О.Толстим), Синичка («Дебют провінціалки» за Д.Ленським), Дорн («Пять пудів кохання» за п’єсою А.Чехова «Чайка») та ін.
    Олексій Іванович спробував себе в ролі режисера вистав «Квартет для двох» та «Жіноча логіка», знявся у серіалі «Синдром дракона».
    Творча палітра Галини Романюк вражає своєю різноманітністю. Це Людмила («Закон» за В.Винниченком), Ляля («Дорога Олена Сергіївна» за Л.Розумовською), Розалінда «Чума обом родинам вашим» за Г.Горіним), Галя («Назар Стодоля» за Т.Шевченком), Зося («Сава Чалий» за І.К.Карпенком-Карим), Марія Іванівна («Хазяїн» за І.К.Карпенком-Карим), Аркадіна («П’ять пудів кохання» за п’єсою А.Чехова «Чайка») та ін.
    Основи акторської майстерності О.Дорошев та Г.Романюк викладали у дитячій театральній студії при школі мистецтв селища Нового.
    Галина Романюк обиралася депутатом Кіровської районної ради та Кіровоградської міської ради, де вона відстоювала інтереси закладів культури, вирішувала проблемні питання, пов’язані з молоддю.
    Акторське подружжя – активні учасники різноманітних заходів міського, обласного, всеукраїнського рівня. О.Дорошев та Г.Романюк співпрацюють з культурно-освітніми закладами міста й області.
    Професійна та громадська діяльність Олексія Івановича та Галини Миколаївни відзначена численними нагородами та почесними званнями.
    Силу таланту провідних акторів театру учасники заходу мали можливість відчути під час майстер-класу від О.Дорошева, коли студенти коледжу технічного університету виступили в ролі акторів-початківців. У виконанні Г.Романюк прозвучали поезії І.Франка та Л.Костенко.
    Музичні вітання акторському подружжю підготувала представниця молодшого покоління театру ім. М.Кропивницького актриса Любов Кардаш.
    Спілкуючись з учасниками зустрічі, актори поділилися своїм досвідом роботи на сцені театру корифеїв, висловили свої думки з приводу того, яким повинен бути сучасний театр, відповіли на численні запитання.
     У свою чергу гості побажали Олексію Дорошеву та Галині Романюк довгого сценічного та подружнього життя.


kar1346m.jpg (12041 bytes) kar1347m.jpg (6453 bytes) kar1348m.jpg (5051 bytes) kar1360m.jpg (3161 bytes) kar1361m.jpg (5518 bytes)
Фрагмент виставки
«Театр як життя»
Акторське подружжя: О.Дорошев та Г.Романюк

kar1349m.jpg (6005 bytes) kar1350m.jpg (5381 bytes) kar1351m.jpg (4861 bytes) kar1352m.jpg (5144 bytes)
Актори Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького Л.Кардаш та О.Дорошев Заслужена артистка України Г.Романюк відповідає на запитання учасників зустрічі Учасники музейного заходу – студенти коледжу технічного університету Музичне вітання акторському подружжю О.Дорошева та Г.Романюк від актриси і співачки Л.Кардаш

kar1353m.jpg (6754 bytes) kar1354m.jpg (5869 bytes) kar1355m.jpg (6233 bytes) kar1356m.jpg (5833 bytes) kar1357m.jpg (6800 bytes)
Майстер-клас від актора Олексія Дорошева

kar1358m.jpg (7379 bytes) kar1359m.jpg (5406 bytes)
Актори театру ім. М.Кропивницького Л.Кардаш, О.Дорошев та Г.Романюк зі студентами коледжу технічного університету І.Додонова, Г.Романюк, О. Дорошев, Л. Кардаш