Виставки


Літературний вечір “Літерапія вічної душі”


   1 грудня 2016 року у міському літературно-меморіальному музеї І. К.Карпенка-Карого пройшов літературний вечір “Літерапія вічної душі”, присвячений 10-річчю виходу роману «Бодай-Цикута». Автори твору - відомі кіровоградські літератори, члени Асоціації українських письменників Павло Чорний та Віктор Шило.
   Уперше роман було надруковано у 2003 році у чотирьох номерах часопису незалежної української думки «Сучасність». Першими читачами-симпатиками та критиками твору стали редактор журналу Ігор Римарук і члени редакційної ради, відомі українські письменники Іван Дзюба, Юрій Андрухович, Василь Герасим’юк, Іван Драч та ін. До прочитання роману долучилися робітники друкарні, де видавали «Сучасність», і фактично «розмели по кишенях» номер часопису з першою частиною «Бодай-цикути». Роман завдяки «Сучасністі» потрапив у інші країни світу, так як часопис має представництва й передплатників у США, Німеччині, Великобританії, Франції, Польщі Австралії.
   У 2006 році відоме київське видавництво «Факт» надрукувало роман «Бодай-Цикута» накладом 2000 примірників у престижній серії «Exceptis excipiendis», що в перекладі означає «Тут є все, крім того, чого не повинно бути». У цю серію входили твори, які були знаковими для сучасного літературного процесу, не були попсовими, але розраховані на масового читача.
   Про що ж цей роман? Про нас, про наш складний і суперечливий час, про наше божевілля, нашу безвихідь, про надію на шлях спасіння. «Бодай-цикута» - це мандрівка чакрами в антуражі нашої схибленої буденності.
   Організатори заходу, щоб налаштувати присутніх на хвилю роману, показали ролик з цитатами з «Бодай-цикути». А група експертів (літературний критик, політолог, психолог та пересічний читач) висловили свої думки з приводу першого українського постмодерністського роману.
   Далі було цікаве спілкування з авторами роману Павлом Чорним та Віктором Шилом, які розповіли історію написання «Бодай-цикути», поділилися своїми планами на майбутнє, відповіли на численні запитання.


kar1362m.jpg (4589 bytes) kar1363m.jpg (4867 bytes) kar1366m.jpg (4875 bytes) kar1364m.jpg (4366 bytes)
Ведуча вечора «Літерапія вічної душі» директор музею І.К. Карпенка-Карого Катерина Лісняк Учасники літературного вечора «Літерапія вічної душі У якості літературного критика виступає Роман Любарський – поет, журналіст, публіцист, краєзнавець.

kar1365m.jpg (4214 bytes) kar1367m.jpg (5054 bytes) kar1368m.jpg (3014 bytes)
У якості психолога виступає Євгенія Гейко – кандидат психологічних наук, доцент КДПУ ім. В. Винниченка. Автори роману «Бодай-цикута» письменники Віктор Шило та Павло Чорний Художник Ігор Смичек та письменник Віктор Шило

kar1369m.jpg (3073 bytes) kar1370m.jpg (4211 bytes) kar1371m.jpg (3498 bytes)
Письменники Павло Чорний (ліворуч), Віктор Шило (праворуч) та художник Ігор Смичек Павло Чорний, Ігор Смичек, Катерина Лісняк, Віктор Шило Фрагмент декорацій літературного вечора «Літерапія вічної душі»