Виставки


Від серця до серця: пряма трансляція істини


     Нещодавно у міському літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулося чергове засідання філософсько-літературної майстерні «Бодай-цикута», на якій обговорювалася тема «Що є істина?».
   Просвітницький проект, започаткований у грудні музеєм та Асоціацією українських письменників, набирає обертів. Захід проходив у інтерактивному форматі гносеологічного гепенінгу. Розібратися у тонкощах філософсько-літературного дискурсу теорії пізнання учасникам заходу допомагали: у якості філософа - Павло Чорний, соціолога – Євген Дорофієв, літературознавця – Віктор Шило. Саме ці активісти виступають в якості модераторів ексклюзивного започаткування, яке не має аналогів в Україні.
Цього разу до майстерні завітали містяни, які з непідробним зацікавленням і щирим задоволенням долучилися до творчого процесу. Формат гепенінгу передбачав активну роботу з аудиторією.
   Модератори проекту обрали постмодерністський стиль подачі матеріалу. Важкі філософські концепти закладалися в емоційну облатку міні-перформансів: «Філософська машина», «Спантеличений Конфуцій», «Гонитва за черепахою», «Нерухома стріла», тощо.
Іронія, дотепність, епатаж вирували у приміщенні музею. Надалі трансляція фундаментального філософського матеріалу перейшла у практичну площину. Були розглянуті механізми маніпулювання істиною – від античних софістів – до сучасних фейкових PR-технологів, обговорено, як ці небезпечні явища впливають на творчість вітчизняних літераторів та свідомість пересічних читачів.
   Павло Чорний резюмував захід тим, що, у якості домашньої роботи, роздав присутнім картки з софізмами. Євген Дорофієв провів первинний інструктаж з техніки безпечного користування інформацією. Віктор Шило, як президент Асоціації українських письменників висловив переконаність у вірності обраного шляху щодо взаємодії філософії з літературою, задля отримання дорогоцінного сплаву істини.
   Тепер очікуємо суспільних реакцій та відгуків щодо діяльності філософсько-літературної майстерні «Бодай-цикута», яка, погодьтеся, в наш час, є рідкісним явищем прямої передачі знань від серця до серця.


kar1384m.jpg (5376 bytes) kar1385m.jpg (5303 bytes) kar1386m.jpg (4252 bytes)
kar1387m.jpg (5064 bytes) kar1388m.jpg (5204 bytes) kar1389m.jpg (4667 bytes) kar1390m.jpg (4439 bytes)

Учасники другого засідання філософсько-літературної майстерні "Бодай-цикута",
ведучими якої були філософ Павло Чорний, соціолог Євген Дорофієв, письменник Віктор Шило.
Обговорювалася тема "Що є істина?"