Виставки


Зустріч з заслуженою артисткою України Вікторією Майстренко


   До Міжнародного дня театру та у рамках проекту «Театральні родини» у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого пройшла зустріч з заслуженою артисткою України, актрисою Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького Вікторією Майстренко.
   Майбутня актриса народилася у Львові у родині театрального режисера Петра Ліньова. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І. Котляревського. Розпочала свою акторську кар’єру на сцені Сумського музично-драматичного театру ім. М.Щепкіна. З 1980 року служить у Кіровоградському театрі ім. М.Кропивницького. Дебют у ролі Шанель у виставі «Вісім люблячих жінок» за п’єсою Р.Тома засвідчив, що до театру прийшла талановита актриса з високим творчим потенціалом і прекрасними вокальними даними.
   За 37 років роботи у театрі ім. М.Кропивницького зіграла більше 100 ролей, серед яких: Клеопатра («Дума про Британку» Ю.Яновського), Хівря («Сорочинський ярмарок» М.Гоголя), Устя, Галя («За двома зайцями» М.Старицького), Уляна («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка), Аграфена («Шельменко-денщик» Г.Квітки-Основ’яненка), Сваха («Одруження» М.Гоголя), Горпина («Пошились у дурні» М.Кропивницького), Зінька, Ганка («Дві сім’ї» М.Кропивницького), Варка («Чмир» М.Кропивницького), Мартіна («Лікар мимоволі» Ж.-Б.Мольєра), Лизька («97» М.Куліша), Жінка («Дума про незалежність» І.Казнадія), Хлопова («Ревізор» М.Гоголя), Жужелиха («Республіка на колесах» Я.Мамонтова), Бабуся («Снігова королева» Є.Шварца), Катерина («Котигорошко» А.Шияна), дружина Лейби («Гайдамаки» Т.Шевченка) та ін.
   В.П.Майстренко – лауреат премії ім. Івана Микитенка (1984), ім. Юрія Яновського (1985), у 2009 році отримала звання «Заслужена артистка України».
   Однією з кращих робіт, позначених високою майстерностю, душевним проникненням у глибину образу стала роль Огюстини у виставі «Вісім люблячих жінок» за п’єсою Р.Тома. У жовтні 2014 р. на фестивалі у м. Ніжині на 8-му Всеукраїнському театральному фестивалі жіночої творчості ім. Марії Заньковецької Вікторія Петрівна стала лауреатом у номінації «Краща жіноча роль другого плану».
   Актором був і чоловік В.П.Майстренко (нині покійний) Олександр Майстренко. Випускник Київського театрального інституту ім. І.К.Карпенка-Карого грав на сценах театрів Львова, Одеси, Рівного. З 1985 по 1993 рік служив у Кіровоградському театрі ім. М.Кропивницького. Серед зіграних ним ролей слід відзначити Езопа у однойменній виставі за твором Г.Фігейродо, Бабе («Тітка Чарлея» О.Фельцмана), Жевакіна («Одруження» М.Гоголя) та ін. Передчасна смерть завадила талановитому актору на повну силу проявити свій талант.
   На театральну стежку став і син Вікторії та Олександра Майстренків Іван. Після закінчення Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого служить актором у Київському театрі «Тисячоліття».
   На зустріч з В.П.Майстренко до музею завітали актори Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького, заслужені артисти України Ю.Жеребцов, В.Литвиненко, Є.Миронович, актриса І.Дорошенко, помічник режисера Л.Кравцова, учні коледжу технічного університету, друзі та шанувальники творчості знаної актриси.
   В   ікторія Петрівна розповіла про свою роботу на сцені театру ім. М.Кропивницького, відповіла на численні запитання.
Актриса театру ім. М.Кропивницького Інна Дорошенко прочитала вірш Ліни Костенко «Спини мене, отямся і отям…».
   Органічно у сценарій зустрічі вписався уривок з вистави «Змішані почуття» за п’єсою Р.Баєра у виконанні заслужених артистів України Юрія Жеребцова та Вікторії Майстренко.
   Подарунком актрисі від співробітників музею І.К.Карпенка-Карого стала виставка «Їх долі поєднав театр», матеріали якої розповідають про театральну родину Майстренків.


kar1460m.jpg (4956 bytes) kar1461m.jpg (6248 bytes) kar1462m.jpg (5274 bytes) kar1463m.jpg (5850 bytes)
Учасники зустрічі з заслуженою артисткою України, актрисою театру ім. М.Кропивницького В.П.Майстренко Ведуча зустрічі науковець музею Н.Мельниченко та заслужена артистка України, актриса театру ім. М.Кропивницького В.Майстренко Виступ актриси театру ім. М.Кропивницького І.Дорошенко

kar1464m.jpg (5574 bytes) kar1465m.jpg (4780 bytes) kar1466m.jpg (4800 bytes)
Виступ заслуженої артистки України, актриси театру ім. М.Кропивницького В.Литвиненко Сцена з вистави «Змішані почуття» за п’єсою Р.Баєра у виконанні заслужених артистів України, акторів театру ім. М.Кропивницького Юрія Жеребцова та Вікторії Майстренко

kar1467m.jpg (6127 bytes) kar1468m.jpg (6097 bytes) kar1469m.jpg (6117 bytes) kar1470m.jpg (6272 bytes)
Заслужена артистка України, актриса театру ім. М.Кропивницького В.Майстренко у колі друзів та колег В.Литвиненко знайомиться з виставкою «Їх долі поєднав театр» Заслужена артистка України, актриса театру ім. М.Кропивницького В.П.Майстренко