Виставки


Зустріч з Л.Й.Кравцовою – помічником режисера театру ім. М.Кропивницького


    24 квітня 2017 року в рамках проекту «Театральні родини» у літературно-меморіальному музеї І.К.Карпенка-Карого відбулася зустріч з Л.Й.Кравцовою – помічником режисера Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького. Лідія Йосипівна – представниця відомої у Кропивницькому театральної родини, у якій крім неї до театральної справи були причетні її чоловік Іван Васильович Кравцов та їх донька Наталія Іванівна Кравцова.
    Іван Васильович Кравцов (1934-2010) – народний артист України, більше 50 років життя віддав театральному мистецтву. Народився на Дніпропетровщині. Мрія стати актором привела юнака до Харківського інституту мистецтв ім. І.Котляревського на курс корифея українського професійного театру Івана Олександровича Мар’яненка.
    Трудову діяльність І.В.Кравцов розпочав у 1957 році на сцені Волинського драмтеатру ім. Т.Шевченка, де познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лідією. У молодого актора була мрія грати на сцені Кіровоградського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького, яка здійснилася у 1961 році. Першою роллю стала роль Миколи Бурятова у виставі «Квіти живі» за п’єсою М.Погодіна. А потім були десятки зіграних ролей, завдяки яким до Івана Васильовича прийшли і визнання, і любов глядачів. На кіровоградській сцені він зіграв більше 200 своїх найкращих ролей, серед яких: Солопій Черевик («Сорочинський ярмарок» М.Гоголя), Микола Задорожній («Украдене щастя» І.Франка), Стецько («Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка), Калитка («Сто тисяч» І.Карпенка-Карого) та ін.
    Іван Васильович неперевершено читав вірші, особливо любив поезії Т.Г.Шевченка. Щороку його голос звучав біля пам’ятника Кобзарю у березні та травні, коли громадскість відзначала день народження, роковини смерті та день перепоховання в Україні великого поета.
    За значний особистий внесок у розвиток театрального мистецтва Іван Васильович Кравцов одержав звання «Заслужений артист України» (1973) та «Народний артист України» (2001). Майже до останнього дня свого життя він грав на сцені. Помер 3 травня 2010 року.
    Лідія Йосипівна Кравцова народилася у 1936 році у місті Горькому. У Луцьку закінчила театральну студію. Віддала перевагу професії помічника режисера. З 1961 року працює у Кіровоградському театрі ім. М.Кропивницького.
    Наталія Іванівна Кравцова (1959-2003) – донька Івана Васильовича та Лідії Йосипівни – оперна співачка. Закінчила Київську консерваторію, співала на сценах Київського театру опери та балету ім. Т. Шевченка, Київського дитячого музичного театру. З 1990 по 2003 рік була солісткою оперного театру в м. Марибор (Словенія). Померла 11 лютого 2003 року.
    На зустріч з Л.Й.Кравцовою завітали колеги: заслужені артисти України В.І.Литвиненко, В.П. Майстренко, Є.І.Миронович; актриси О.В.Короленко, Л.В.Кардаш; викладачі та учні коледжу технічного університету. Учасники заходу мали можливість поспілкуватися з Лідією Йосипівною, яка розповіла про свою родину, про акторську професію, відповіла на численні запитання.
    Присутні мали можливість ознайомитися з виставкою «Театральний Всесвіт родини Кравцових», матеріали якої розповідають про театральну діяльність Івана Васильовича, Лідії Йосипівни та Наталії Іванівни Кравцових.
    Під час зустрічі звучали поезії Т. Шевченка у виконанні художнього керівника ДК «Авіатор» М.І.Барабулі, вірші Ліни Костенко у виконанні В.І. Литвиненко та В.П.Майстренко.


kar1513m.jpg (4130 bytes)
Л.Й.Кравцова - помічник режисера
Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького

kar1501m.jpg (5767 bytes) kar1502m.jpg (5836 bytes) kar1503m.jpg (5880 bytes) kar1504m.jpg (4568 bytes)
Ведуча зустрічі - науковець музею Н.Мельниченко Учасники зустрічі з помічником режисера Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького Л.Й.Кравцовою Виступ заслуженої артистки України, актриси Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького В.І.Литвиненко

kar1505m.jpg (6087 bytes) kar1506m.jpg (5608 bytes) kar1507m.jpg (5160 bytes) kar1508m.jpg (5245 bytes)
Виступ заслуженої артистки України, актриси Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького Є.І.Миронович Виступ заслуженої артистки України, актриси Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького В.П.Майстренко Виступ помічника режисера Кіровоградського театру ім. М.Кропивницького Л.Й.Кравцової Вірші Т.Шевченка читає художній керівник ДК "Авіатор" М.І.Бароабуля

kar1509m.jpg (5893 bytes) kar1510m.jpg (5977 bytes) kar1511m.jpg (8337 bytes) kar1512m.jpg (5817 bytes)
Учасники зустрічі знайомляться з виставкою "Театральний Всесвіт родини Кравцових" Фото на згадку про зустріч з Л.Й.Кравцовою