Виставки


«Оповідання Володимира Винниченка очима дітей»


   Цьогорічний Міжнародний день захисту дітей музей І.К.Карпенка-Карого зустрів відкриттям нової виставки «Оповідання Володимира Винниченка очима дітей». Це спільний проект музею та дитячої художньої школи ім. Олександра Осмьоркіна. В експозиції представлені роботи юних художників, які зробили ілюстрації до збірки оповідань В.Винниченка «Намисто». Саме твори, що увійшли до цієї збірки належать до найкращої частини літературної спадщини письменника-земляка.
   Гостросюжетні, яскраво-барвисті за своєю художньою формою, вони написані для дітей. Вони відзначаються незвичайною пластичністю, зримістю зображуваного, глибоким проникненням в дитячу психологію, розмаїтістю характерів маленьких героїв. У 20-х роках минулого століття твори В. Винниченка були широко-популярні, входили в усі українські читанки і хрестоматії. Після довготривалої перерви вони повертаються до сучасного читача.
   Завдання проілюструвати оповідання знаного українського письменника було не з легких, але діти з ним упоралися. І з малюнків на нас дивляться герої оповідань «Бабусин подарунок», «Федько-халамидник», «Гей, не спиться…», «За Сибіром сонце сходить…», «Віють вітри, віють буйні…», «Гей, чи пан, чи пропав…».
   Юні художники, діти ХХІ століття, створили оригінальні замальовки, що ілюструють життя, побут та ігри своїх ровесників, які мешкали в Україні більше ста років тому.
   На презентацію до музею завітали автори малюнків, викладачі художньої школи, учні ЗШ № 4. Про роботу мистецького закладу розповіла її директор Г.В.Тимофієнко.
   Головний бібліотекар обласної бібліотеки для юнацтва Т.В.Даценко ознайомила присутніх з книгами відомих українських і зарубіжних дитячих письменників, які користуються великим попитом у читачів. Також Тетяна Володимирівна порадила молоді частіше навідуватися до бібліотек і звертатися до творчості письменників-земляків.
    Окрасою заходу став концерт, підготовлений викладачами та учнями музичної школи № 1 ім. Генріха Нейгауза.


kar1547m.jpg (7974 bytes) kar1548m.jpg (5731 bytes) kar1549m.jpg (6391 bytes) kar1550m.jpg (4498 bytes)
Учасники презентації – учні ЗШ № 4 Ведуча заходу – науковець музею Н.Мельниченко Виступ директора художньої школи ім. О. Осмьоркіна Г.В.Тимофієнко Виступ головного бібліотекаря обласної бібліотеки для юнацтва Т.В.Даценко

kar1551m.jpg (5988 bytes) kar1552m.jpg (6869 bytes) kar1553m.jpg (5182 bytes) kar1554m.jpg (7211 bytes)
Виступ учениці МШ № 1 Дар’ї Волошинової Виступ учениці МШ № 1 Аліни Підплетньої Виступ учениці МШ № 1 Анастасії Панової Фото на згадку: Т.Даценко, А.Підплетня, Д.Волошинова, А.Панова

kar1555m.jpg (7890 bytes) kar1556m.jpg (7714 bytes) kar1557m.jpg (4887 bytes) kar1558m.jpg (7736 bytes)
Виставка «Оповідання
В.Винниченка очима дітей
Фрагменти виставки