Публікації

"ДЗВІНКІ ДЖЕРЕЛА" - У ВІНКУ ЛІТЕРАТУРНИХ ЗДОБУТКІВ ОБЛАСТІ


apub133.jpg (19702 bytes)


   У переддень великого державного свята України - 20-ої річниці з Дня Незалежності - в обласному літературному музеї Івана Карпенка-Карого поети та прозаїки Кіровоградщини провели творчий звіт своїх літературних здобутків за минулий рік, приурочений цій вікопомній даті. Збиратися у просторому будинку родини Тобілевичів вже стало для творчих людей області доброю традицією, адже саме тут більше століття тому кипіло напружене літературне життя наших славетних попередників. Тут доречно згадати народну мудрість: "Нашого цвіту - по всьому світу", бо приємною несподіванкою для представниць Добровеличківщини стало те, що наша юна землячка, колишній член районної літературної студії "Пролісок" Олена Горобець (Бабенко), нещодавно закінчивши історичний факультет педуніверситету, тепер працює науковим співробітником даного закладу. Тож Олена провела для відвідувачів музею насичену за змістом екскурсію будинком відомих на весь світ засновників українського театру.
   "Я бачу Україну українською" - саме під такою назвою пройшла презентація 20-ти книг авторів Кіровоградщини як особливий внесок у розбудову молодої держави та до літературної скарбниці України в цілому і нашого краю зокрема.
   Свої книги презентували творчі люди Кіровограда, Олександрівського, Новомиргородського та, звісно, Добровеличківського районів. Антоніна Корінь, працівник музею та член Національної спілки письменників України, щиро раділа кожному гостеві та подарованим книгам.
   Доречно зауважити, що найголовнішою книгою у вінку літературних здобутків області названо двотомник-хрестоматію біографій та творів найвідоміших українських поетів та прозаїків минувшини та сьогодення, над яким не один рік працювали літературознавці області, очолювані головою обласної організації Національної спілки письменників України Василем Бондарем, який і познайомив пишучих людей краю із сигнальним примірником майбутньої книги. Зачитували вірші, подаровані своїй Батьківщині, Микола Левандовський, відомий на теренах області диктор радіо, майстри літературного слова Андрій Шульга, Володимир Бреурош, Антоніна Царук, Оксана Шпирко, Валерія Ульянич, Діас Надиров, Микола Ільїн, Олена Надутенко, Володимир Кабузенко, Анатолій Чечель, Анатолій Кримський, Надія Кармазіна, Любов Грицай, Віктор Лисенко та інші.
   Авторів Добровеличківщини представляли поетеси Наталія Природна та Людмила Юферова збіркою "Дзвінкі джерела" із серії "Перлини степового краю". Презентація цієї книги була визнана найбільш цікавою і змістовною, а сама книга - високохудожньою. Потрібно зазначити, що й твори наших поетес,вигідно вирізнялися на фоні прочитаних віршів інших авторів. А це є свідченням невтомної роботи авторок над шліфуванням поетичного слова, над пошуком цікавих метафор, образів, ідей тощо. Антоніна Корінь та Василь Бондар зобов'язали представниць Добровеличківської літературної студії "Пролісок" у найкоротший час видати власні збірки.
   До пізнього вечора літератори облааі спілкувалися у своїй поетичній майстерні, згадували добрим словом своїх побратимів, котрі вже відійшли у вічність, цікаві випадки із своєї творчої біографії, просто розмовляли. Позитивна аура будинку, яка складалася протягом декількох століть, сприяла подальшому налаштуванню кожного члена зібрання на творчу працю. Звичайно, фотографувалися на згадку, а ще - для історії. Можливо, нащадки у майбутньому також будуть з трепетом вдивлятися в очі наших сучасників і вчитуватися в написані ними рядки, адже поезія не підвладна часу, так як не підвладні йому людські почуття і мрії.

Людмила Юферова


"Сільське життя", 3.09.2011